Eylül 3, 2012

'Telekomda Sonraki Adım Konferansı'

Mobil alandaki uygulama savaşlarının, telekom sektöründe önümüzdeki dönemde izlenecek politikaların, dijital yayıncılığın ve bölgesel iş birliği fırsatlarının ele alınacağı mobilişimde ve telekomda sonraki adım konulu toplantılar, 12 – 13 Eylül 2012’de gerçekleştirilecek. Burada Uluslararası Telekom Birliği (ITU) Telekom Standardizasyon Bürosu Direktörü Malcolm Johnson da konuşmacı olacak.


İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ne taşınan ve bu yıl Vodafone’un ana sponsorluğunda 11 – 13 Eylül 2012 tarihleri arasında “Sonraki adım” teması ile gerçekleştirilecek ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12, telekomünikasyon alanındaki gelişmeleri iki özel buluşmada ele alacak. Bunlardan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Telekomda Sonraki Adım Konferansı, Avrasya bölgesi perspektifinde telekom alanında yaşanan gelişmeler, bir sonraki adımda dünyada ve bölgede hem teknoloji, hem de düzenleme başlıklarında ne gibi yenilikler olacağı ve bölgesel iş birliği fırsatlarını konu edecek.


12 Eylül 2012, Çarşamba günkü Telekomda Sonraki Adım Konferansı kapsamındaki “Bölgede iletişimde yeni teknolojiler, regülasyon politikaları” başlıklı panelde bölge ülkelerinin düzenleyici kurum başkanları bir araya gelecek. Şimdiden katılımı kesinleşen isimler arasında Arap Regülatörler Birliği Başkanı ve Lübnan Regülasyon Kurumu Başkanı Dr. Imad Hoballah, Bosna Regülasyon Kurumu Başkanı Kemal Huseinovic ve Nijer Regülasyon Kurumu Başkanı Aminata Anadou Garba da yer alıyor.


“Uluslararası ve bölgesel iş birliği fırsatları” başlıklı panel ise, Güney Asya-Orta Doğu-Kuzey Afrika Telekom Konseyi (SAMENA) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aykut’un moderatörlüğünde gerçekleşecek. Burada kürsüye çıkacak isimler arasında Avrupa Telekom Operatörleri Birliği (ETNO) İcra Kurulu Başkanı Luigi Gambardella, SAMENA CEO’su Tom Wilson, Telefonica Brüksel Müdürü Alfredo Acebal ve Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) BTK Temsilcisi Önder Çetinkaya gibi isimler yer alıyor.


MOBİLSAD’ın desteğiyle 13 Eylül 2012, Perşembe günü gerçekleştirilecek Mobilişimde Sonraki Adım başlıklı forumda ise, mobil ortamda artan uygulama çeşitliliği ve işe kattığı değer tartışılacak. Mobil işte yüksek performans için yenilikçi yaklaşımlar masaya yatırılacak.


BTK’nın ev sahipliğindeki Telekomda Sonraki Adım Konferansı Astra, Huawei ve Netaş’ın; MOBİLSAD’ın desteklediği Mobilişimde Sonraki Adım Forumu ise TAV Bilişim’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek.


ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12, AB Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra onlarca ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütünün destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir