Temmuz 9, 2012

'Türkiye'de ilkleri başardık'

Temsa Global’in Antalya bölgesindeki ilk yetkili servisi Günlas Otomotiv, 15 yıldır sadece Antalya’ya değil, geniş müşteri portföyü sayesinde Türkiye’nin dört bir tarafından başvuruların yapıldığı bir servis. Günlas Otomotiv Servis Müdürü Bayram Keser, servisin kurulduğu ilk yıl olan 1997 yılından beri aynı grupta hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyor.

1997 yılında Mitsubishi Motors ve Temsa grubunun satış ve satış sonrası hizmet veren birimleri olarak kurulduklarını ve Antalya’nın da ilk yetkili servisi olduklarını vurgulayan Bayram Keser, 2000 yılından sonra ise sadece Temsa grubunun ürünlerine yönelik satış sonrası hizmet veren servisleri haline geldiklerini söyledi.

Müşteriyi mağdur etmiyoruz

Temsa grubunun satış sonrası hizmetlerinde bölgede çok etkin bir konumda olduklarını söyleyen Bayram Keser, başarılarının sırrını ise şu şekilde ifade etti: ''Müşteriyi mağdur etmiyoruz. Turizm taşımacılığında kesintisiz hizmet çok önemli. Müşterilerimiz araçsız kaldığında zararı da çok büyük oluyor. Biz de bu anlayışla servisimize gelen müşterinin aracına kendi aracımız anlayışıyla bakıyoruz. Müşteri bize güven duyuyor, biz de onlara sevgi ve saygı çerçevesinde hareket ediyoruz. Bu da başarılı kılıyor çünkü Türkiye’de ilkleri başarmış bir servisiz. Garanti sonrasında müşterinin bizim servisi tercih etme oranı yüzde 98’lerde. En çok servis girişi olan servis sıralamasında ise Türkiye ikincisiyiz.''

Araç sahipleri ve şoförler artık daha bilinçli

Turizm taşımacılığı alanında şoförlerin ve araç sahiplerinin artık daha fazla bilinçli hareket ettiğine dikkat çeken Bayram Keser, “Eşimden, çocuklarımdan çok müşterilerimle ilgileniyorum. Müşterilerimiz servisimizden duydukları memnuniyeti Temsa’ya da bildiriyor. Yapılan toplantılarda müşterilerimizin servisimizle ilgili mesajları okunuyor. Bu bizlere gurur veriyor” dedi.

Yedek parça bulunabilirlik oranlarının yüzde 90’lar civarında olduğunu belirten Keser, “Çok nadir şekillerde parça bulunmadığı oluyor. Bu noktada da Temsa ile müşterimizi mağdur etmemek adına çok hızlı hareket ediyoruz. İki veya en çok üç gün içinde yedek parça eksikliği giderilir” dedi.

Antalyalı turizm taşımacısı 10 numara yağ kullanmaz

Bayram Keser, 10 numara yağ sorunu kaynaklı arızalarla karşılaşmalarının nedenini de yine kaptanların ve araç sahiplerinin bilinçli olmasına bağlıyor: ''Bölgemizde özellikle turizm taşımacıları 10 numara yağ kullanmayı tercih etmiyor, çünkü bunun aracın motorunda en önemlisi de seyahat esnasında doğuracağı güvenlik sorunlarının çok iyi farkında. Bugüne kadar biz servisimizde 10 numara yağ kullanımından dolayı arıza yapmış bir araç geldiğini görmedik.”

Başarıyı ekip halinde sağlıyoruz

Başarılarını ekip halinde sağladıklarını da belirten Bayram Keser, 15 yıldır Solmaz ve Osman ustanın deneyimleriyle, yetiştirdikleri genç personelle her türlü zorluğu aştıklarını ifade ederek, şunları söyledi: ''Bizde yolda kalan müşteri ilk olarak Solmaz veya Osman ustayı arar. Çoğu kez ustamız telefonla bile şoförün yaşanan sorunu çözebilmesini sağlar. Yurt genelinden motor beyinleri kargo ile servisimize gönderilir. Osman Usta onları tamir eder ve biz yine kargo ile müşteriye ulaştırırız. Başarıyı ekip halinde yakaladığınızda sürekliliği sağlayabilirsiniz, biz bunun bilincindeyiz.''

Bilgi paylaşılırsa güzel

Her yıl sezon öncesinde müşterilere yönelik Temsa ve Bridgestone ile ortaklaşa bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini de söyleyen Bayram Keser, “Bilgiyi paylaşmak çok güzel. Paylaşılmayan bilgiye sahip olmak önemli değildir. Bizden eğitim yönünde talepler geldiğinde her müşteriye kapımız sonuna kadar açık” dedi. Günlas Otomotiv, her yıl düzenlediği bakım ve yedek parça kampanyaları ile müşterilerinin maliyetlerinin aşağı çekilmesinde önemli bir avantaj sağlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir