Aralık 9, 2009

3M'in Penceresi hizmete girdi

3M Türkiye,  “3M’in Penceresi” adlı yeni interaktif masaüstü uygulamasını Türkiye'de hizmete sunmaya başladı. 3M, yeni iletişim platformu aracılığıyla, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki uzmanlık ve birikimini paylaşmayı amaçlıyor.

Bilgisayarlara kolayca kurulan pencerede; işyeri hekimleri ile iş sağlığı-güvenliği ve satın alma uzmanlarının ihtiyaç duyabileceği bilgiler güncel olarak yer alıyor. Kullanıcılar, 3M’in Penceresi’nden, iş sağlığı ve güvenliği alanında dikkat edilmesi gerekenler, tehlikeler ve alınması gereken önlemlerle ilgili bilgilere ulaşabiliyor. Farklı sektörlerdeki işletmelerin proses alanlarına göre risk analizleri yapabiliyor, uygun ürünleri inceleyebiliyor. Uzmanlar tarafından verilecek eğitimlere de açılan 3M'in Penceresi'nde; anlık hava ve yol durumundan döviz kuru bilgileri, İngilizce-Türkçe sözlük, dünya saatlerini hesaplama makinesi,  haberler, vizyondaki filmler, lig fikstürü ve sinema rehberi gibi bölümler de bulunuyor.

3M Türkiye Güvenlik ve Korunma Ürünleri Satış ve Pazarlama Direktörü Ebru Özgüç konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Uluslararası Çalışma Örgütü’nün raporlarına göre, dünyada her yıl 2 milyonu aşkın kişi, iş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle yaşamını yitiriyor. İnsan hayatının yanı sıra, iş verimini ve işletmeyi de tehlikeye sokan bu durum, ne yazık ki ülkemizde yeterince önemsenmiyor, bu alanda yatırım yapılmıyor; gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle, her 5 saatte 1 çalışan hayatını kaybediyor. 3M Türkiye olarak işçilerin güvenliğine yönelik kaliteli ürünler sunmanın yanı sıra, onların bu konuda bilinçlenmesini sağlayacak çalışmalar da yapıyoruz. İş Güvenliği Bölümümüz yılda 19.000 işçiye ücretsiz eğitimler veriyor. Bunu daha da öteye taşıyarak, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki uzmanlık ve birikimimizi daha da yaygınlaştırmak, Türkiye’nin hizmetine sunmak amacıyla, 3M’in Penceresi’ni hazırladık. Bu platformla daha çok sayıda işçiye ulaşarak, iş güvenliği konusunda bilgilerini artırmayı, bu konuda gerçek ve sürekli bir bilinç yaratmayı amaçlıyoruz. 3M’in Penceresi’nin tüm sektörlerde yol gösterici bir kaynak olarak çok yararlı olacağına inanıyoruz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir