Eylül 12, 2012

4.000'inci Travego İstanbul Seyahat'in filosunda

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda Türkiye şehirlerarası otobüs sektörü için üretilen ve şirketin otobüs ürün yelpazesinin “amiral gemisi” olarak belirtilen Travego’nun 4.000’incisinin satışı İstanbul Seyahat’e gerçekleştirildi.

Düzenlenen teslimat törenine; İstanbul Seyahat’ten Firma Sahibi Selami Tırış ile Genel Müdür Sırrı İnan, satışı gerçekleştiren bayi Mengerler Ticaret A.Ş.’den Genel Müdür Nusret Güldalı, Satış Müdürü Ayhan Aydın, Trakya Genel Müdürü Ayhan Ergüt ile Satış Müdürü Günay Eren; Mercede-Benz Türk’ten ise Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, Satış ve Parlama Direktörü Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım ve Otobüs Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu katıldı.

Travego’nun üretim sürecinin anlatıldığı slayt gösterisinin ardından yapılan konuşmalarda Selami Tırış, Mercedes-Benz Türk ve Mercedes-Benz Finansman Türk ailesine uzun yıllara dayanan ilişkileri ve destekleri için teşekkür ederek; “Filomuza kattığımız bu son Travego 15 ile 121 araçlık filomuzdaki Mercedes-Benz marka otobüs sayısını 77’ye, Traveogo sayısını ise 46’ya çıkardık. Ayrıca sadece otobüse değil artık hafif ticari araçlara da yatırım yapıyor ve bu alanda da Mercedes’i tercih ediyoruz. Son olarak 20 adet Sprinter aracı da filomuza kattık. Önümüzdeki süreçte de daha fazla alım yapmayı planlıyoruz” dedi.

Wolf-Dieter Kurz da, 2005 yılından beri üretilen ve Ocak 2011’de ikinci nesli tanıtılan Travego’nun ilk 6 yılda yurtiçi pazarına 3.100 adet satışının gerçekleştirildiğini ve son 1,5 yılda 900 adet satılarak büyük bir başarıya imza atıldığına dikkat çekti.

Süer Sülün ise Mercedes-Benz Türk’in 2011 yılı şehirlerarası otobüs pazarındaki performansını değerlendirerek şöyle konuştu: “Geçtiğimiz yıl otobüs pazarı 1.696 adet ile kapandı ve bu yıl Ağustos ayı itibariyle pazara %46,3 oranında daraldı. Geçtiğimiz yıl pazardaki tarihinin en yüksekli adet satışından sonra bu geri gidiş sürpriz olmadı. Ama şehirlerarası rekabetin keskinliği yatırımları etkiliyor. Biz de bu yılın ilk 8 ayını 453 adetlik bir şehirlerarası satış hacmi ile tamamladık ve 2011 yılı sonunda %52 olan Pazar payımı %66’lara çıkardık. Otobüs pazarında kuruluşumuzdan bu yana sürdürdüğümüz liderlik devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir