Mayıs 19, 2008

4 firmaya 22 Scania çekici

Firmalar Scania çekicilerle araç filolarını güçlendirmeye devam ediyorlar. Konya Yükseller Gıda ve Taşımacılık A.Ş, Isparta merkezli Uygun Nakliyat, Mersin Aysa Lojistik ve Nevşehir’de bulunan Miner Madencilik, Tekno Bims de Scania çekicileri tercih eden firmalar arasında yer aldı. Konya Ağır Vasıta kanalıyla alınan araçlar, 1 Mart 2008’de Gebze’de düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

Un ve tarım ürünleri taşımacılığı yapan Yükseller Gıda ve Taşımacılık A.Ş. 5 adet R 420 CA 4×2 HNA tipi Scania’yı filosuna ekledi. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yüksel, Doğuş Otomotiv ve Scania markasıyla işbirliklerinin  artarak devam edeceğini söyledi.

Aysa Denizcilik olarak Isparta’da kurulan ve 2007 yılının son aylarında taşımacılık sektörüne giren Aysa Lojistik ilk yatırımlarını 11 araçlık Scania çekiciyle yaptı.  Aysa Lojistik Yönetim Kurulu Eş Başkanları Musa Karaboğan ve Erdoğan Ergenç; deniz, kara ve hava taşımacılığı yaptıklarını belirterek; “Özellikle Irak’taki petrol üreticisi birçok firmanın lojistik partneriyiz“ dedi.

25 yıldır taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren ve filolarının tamamı  Scania çekicilerden oluşan  Uygun Nakliyat’ın  Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uygun, törende bu yıl 7 adet Scania çekiciyi daha filolarına katacaklarını açıkladı.

Merkezi Nevşehir’de olan ve maden taşımacılığı sektörüne hizmet veren Miner Madencilik ve Teknobims A.Ş. de  3 adet Scaina çekici aldı. Miner Madencilik ve Tekno Bims A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tayfun ve Murat Sonugelen de törene katılan isimler arasındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir