Ağustos 25, 2008

77. İzmir Enternasyonal Fuarı'ı Türk otomotivcileri buluşturdu

22-31 Ağustos 2008 tarihleri arasında 77. düzenlenen İzmir Fuarı’nın en gözde katılımcıları, bu yıl da, sayıları azalmakla birlikte otomotivciler oldu.
Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun açılışını birlikte gerçekleştirdiği fuarda, yerli üreticiler özellikle ağustos ayı ile birlikte başlayan yeni model yılı ürünlerini tanıttılar.

Mercedes ürünlerinin görkemi göz kamaştırdı

Mercedes Benz Türk,  otobüsteki geniş ürün yelpazesi ile İzmir’de görkemli bir stand oluşturmuştu. Standda; körüklü  ve Connecto modelleri  ve 4 akslı CapaCity ile birlikte Travego ve Tourismo serisi seyahat otobüsleri yer aldı.  Mercedes -Benz standında yer alan diğer bir araç da Futbol Milli Takımımız tarafından kullanılan Türkiye Futbol Federasyonu Sponsorluk Aracı (Travego) oldu.

Fuar süresince her akşam çocuklara trafik ve araç içinde davranış eğitimi veren Mercedes Benz’in ilk gün düzenlediği kokteyle çok sayıda şehirler arası otobüs işletmecisi ile birlikte Mercedes Benz Türk üst düzey yöneticileri katıldı. Bu arada Mercedes Benz Direktörler Kurulu Başkanı Jürgen Ziegler, Has Otomotiv’in kurucusu Selim Kara’ya otobüs işletmeciliğinde gösterdiği başarıdan dolayı bir plaket sundu.

Otokar geniş ürün gamıyla İzmirlileri buluşturdu

Fuarda geniş ürün yelpazesini ziyaretçilerle buluşturan ticari taşıt üreticilerinden biri de Otokar Otobüs Karoseri Sanayi oldu. Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, 2009’da Euro 4’e geçiş öncesinde, müşterilerin şu an Türkiye’deki ihtiyaçlara tam olarak cevap veren araçları kaçırmamalarını ve 2008 içinde araç alım kararı vermelerini tavsiye etti.

BMC standında Megastar ve Midilux farkı

BMC de fuarda kentiçi otobüslerinin yanı sıra öğrenci, personel ve turist taşıma amaçlı olarak geliştirilen Megastar’ın tam donanımlı minibüs versiyonu ile göz doldurdu. 8×4 ve 6×4 Profesyonel kamyonlar, damperde Öztreyler, mikserde İmer Grup’un üstyapıları ile donatılmıştı. BMC standının dikkat çeken ürünlerinden biri de Midilux’un kentiçi oldu.
Fuarın diğer otomotivcileri arasında; İzmir’deki geleneksel yerini her yıl hiç aksatmadan alan Setra, küçük otobüsler ve hafif kamyonlardan oluşan ürün yelpazesi ile müşterilerini karşılayan Anadolu Isuzu ile Tansan ve Orjin Case adlı üstyapı üreticileri vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir