Mart 9, 2009

Acapet Taşımacılık Akaryakıt ADR'li yeni filosuyla güçlendi

Akaryakıt nakliyesi gerçekleştiren Acapet Taşımacılık Akaryakıt yine  “BMC” dedi.  Firma, BMC yetkili satıcısı FSM Demirbaş Otomotiv'den 13 adet ADR'li PRO 935 DHF (8×2) araç satın alarak, filosunda yer alan toplam BMC Profesyonel serisi araç sayısını 25'e çıkardı.

Araçların teslim töreni, FSM Demirbaş Otomotiv’ in Ankara tesislerinde düzenlendi. Törende; Acapet Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aytekin, FSM Demirbaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, BMC Ankara Bölge Müdürü Gürcan Bulat yer aldı.

Acapet Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aytekin törende yaptığı konuşmada BMC tercih etme nedenlerini: “BMC; performans, konfor, düşük yakıt tüketimi özelliklerini bir arada sunuyor ve Türkiye’nin en yaygın satış sonrası hizmet ağına sahip milli marka; bu yüzden tercihimizi  BMC’den yana  kullandık” şeklinde açıkladı.

BMC Ankara Bölge Müdürü Gürcan Bulat da BMC’ nin % 100 yerli sermaye ve işgücü ile faaliyet gösteren milli bir marka olduğunun altını çizerek ticari araç piyasasında 45 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olduğunu vurguladı. Bulut, BMC'nin bu başarısını  Türkiye şartlarına uygun müşteri odaklı ürün geliştirebilme yeteneğine ve Türkiye’nin en yaygın satış ve satış sonrası hizmet ağına sahip olmasına bağladı.

Araç özellikleri

Acapet’ e teslim edilen 13 adet PRO 935 DHF aracın tümü ADR regülasyonuna uygun olarak üretildi. PRO 935 DHF araçlarda; 350 bg  motor gücü ve 1550 Nm tork , iki kademeli Jacobs motor freni, hız sabitleyici, kablolu vites sistemi bulunuyor. Dört noktadan kabin süspansiyonuna sahip araçlarda 16 ileri buçuklu şanzıman, kabin içi ek ısıtıcı, radyo/CD çalar, elektrikli camlar, ısıtmalı yan aynalar, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve immobilizer standart olarak sunuluyor.

BMC'den  ADR'li araç seçenekleri

BMC, müşterilerinin ADR’ li araç taleplerini karşılamak üzere gerekli hazırlıkları uzun süre önce tamamladı. Firma; PRO 1142 DCX çekici, PRO 827 DHF uzun şasi, PRO 625 DHT uzun şasi ve PRO 522 HHT hafif kamyon modellerini de ADR’ li olarak sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir