Ekim 2, 2012

Adana'dan Bursa'ya Temsa'dan Kamil Koç'a yeni Safir'ler

Gelişmeleri ve büyümelerini planlayan taşıma işletmelerinin filo yatırımları devam ediyor. Şehirler arası yolcu taşımacılığı alanınının köklü ve firmalarından Kamil Koç, filosuna 15 adet 2+1 koltuk düzeninde Temsa SAFİR Vip daha kattı. Yeni safirlerle birlikte Kamil Koç filosundaki safir sayısı 42 adede yükseldi. Kamil Koç Temsa'dan aldığı son safirleri yolculuk konforunu artıran ve VİP  koltuk olarak tanımlanan bir sırada 3 koltuk bulunan ve geniş koltuk ve koltuk aralıklarına sahip 2+1 lerden oluştu.

Kamil Koç yekilileri 15 SAFİR VIP, Temsa’nın Adana fabrikasında 28 Eylül Cuma günü düzenlenen törenle firmaya teslim aldılar. Törene Kamil Koç Otobüsleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çağalıkoç, Genel Müdür Kemal Erdoğan, Kamil Koç Özmal Filo ve Servisler Grup Müdürü Hakan Koç, Kurumsal İletişim Müdürü Hakan Al, Temsa Global CEO’su Tamer Ünlü, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gürleyik, Pazarlama ve Satış Müdürü Murat Anıl, Bölge Satış Yöneticisi İlker Canbolat, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Ebru Ersan katıldı. Tören sırasında Yurtiçi Otobüs Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Dr. Suat Canoğulları, Temsa İzmir Hizmet Merkezi Kıvanç Otomotiv'den Nazım Şohoğlu da hazır bulundu. Sektörel basın ile birlikte Adana basını ve ulusal medya temsilcileri de töreni izlediler. Temsa Adana Fabrikası çalışanlarının bir bölümü de ürünlerini müşterisine teslim ve yola çıkışlarına tanıklık etmek üzere törene katıldılar. Tören için hazır bulunan kent bandosu töreni bir ciddiyet içinde çaldıkları adan müzikleri ile renklendirdiler.

Kamil Koç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çağalıkoç, yazılı metne bağlı kalmadan yaptığı konuşmasında Temsa çalışanlarını selamlayarak şunları söyledi:

“1989 yılında ilk Mitsibushi otobüsü almaya bu fabrikaya geldim. 19 sene sonra fabrikayı tekrar ziyaret etmekten çok mutluyum. İDO feribotundan çıkan yolcular İstanbul İzmir arasını sizin ürettğiniz otobüslerle tamamlıyorlar. Bodrum, Fethiye her yer sizin ürettiğiniz araçları görüyor. Bizim sizlerle beraberliğmiz büyüyerek devam edecek. Bizim için ürettiğiniz araçlar için sizlere teşekkür ederiyor ve sizleri saygıyla selamlıyorum.”

Yazılı metinde ise Osman Çağalıkoç’un şu görüşleri yer aldı.

“Temel amacımız, yolcularımıza en iyi hizmeti sunabilmektir. Bunu yapmanın yolu da daha konforlu, daha rahat ve daha güvenli seyahati sağlayacak teknolojik yenilikleri takip etmekten geçmektedir. Bunun içindir ki Kamil Koç her yıl önemli oranda bir nakdi yeni teknolojiye sahip otobüslere ayırmaktadır. Bu kapsamda, bu yıl iş ortaklarımızla birlikte filomuza yeni teknolojiye sahip yaklaşık 100 araç dahil ettik. Bu yatırımlara yaklaşık 22 milyon Euro harcadık. Açıkçası yaptığımız yatırımların karşılığını da aldık. 2012 yılında filomuz yaklaşık %25 oranında büyürken, yolcu sayımız da yaklaşık %22 oranında arttı. Kamil Koç 2012 yılı sonunda hedeflediği gibi yaklaşık 460 milyon TL’lik bir ciroya ulaşacak. Son 5 yılda her yıl ortalama %20 oranında büyüyerek önemli bir başarıya imza attık. Bu başarıya haksız rekabet yapmadan, ilkelerimizden ödün vermeden ve hukuka olan saygımızı yitirmeden ulaştık. Önümüzdeki yıl iş ortaklarımızla birlikte yaklaşık 250 yeni otobüsü filomuza katacağız. Bu da şu demektir ki, Kamil Koç önümüzdeki yıl yaklaşık 55-60 milyon Euro’luk yeni otobüs yatırımı yapacaktır. Bu yatırımlar da 100. yıl hedefimiz olan 3 kıtada marka olmak hedefine bizi biraz daha yaklaştıracaktır.”

Temsa Global CEO’su Tamer Ünlü de törende yaptığı konuşmada, Kamil koç için üretilen otobüslerin yolcularına uçaktan daha fazla konfor sunduğunu belirterek; “Ülkemizin en değerli markalarından biri olan Kamil Koç’un filosunda 42 araçla hizmet veriyor olmak bizi gururlandırıyor. Bizleri bu noktada en çok memnun eden unsur da aracımıza yatırım yapan müşterinin gördüğü kazanımların ardından yeni taleplerle araç yatırımında bulunması. Teslim ettiğimiz araçların 25’i 2+1 Safir VİP, bu araçlar Kamil Koç’un marka haline getirdiği “Rahat Hat” servisi için yüksek konfor ve donanıma sahip özel olarak üretilmiş araçlardır. 17’si ise 13 metrelik standart araçlardan oluşuyor. Biz şuna inanıyoruz bu yatırım ve işbirliği süreci 42 araçla da kalmayacak bu sayıya yenileri de eklenecek. Kamil Koç yönetimine ürünümüze kattıkları değer için teşekkür ediyorum” dedi.

Tören sırasında görüştüğümüz Yurtiçi Satışlar Müdürü Murat Anıl ise, yakıt tüketimi ve düşük bakım giderleriyle Temsa Safir'lerin Temsa'nın sloganı olan “Otobüs Size Çalışsın” vaatini yerine getirdiğini, bu yüzden işini bilen otobüslerin her zaman tercihi olduğunu ifade etti.

Tören sırasında görüşlerini aaldığımız sürücüler otobüsün
performansından kendilerinin, konfor ve güvenlik donanımlarından da
yolcuların memnun olduklarını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir