Temmuz 17, 2009

Afyon Kocatepe Üniversitesi Otobüs Kaptanlığı bölümü açılıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü, 2009 – 2010 Eğitim  Öğretim Yılı’nda eğitime başlayacak. Yolcu taşımacılığında uluslararası standartlara ulaşmak amacıyla açılan bölüme 30 öğrenci alınacak. Öğrenciler,  2 yıl süre ile eğitim görecek. Temsa Global de sektöre nitelikli eleman yetiştirmek, sektörün gelişimine ve iyileştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla üniversiteye destek verecek.
 
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Sultandağı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Kemal Karayormuk; bu sene eğitim almaya başlayacak olan 30 öğrencinin hem teorik hem de pratik eğitim alacağını ve bu eğitim sayesinde profesyonel otobüs kaptanı olacaklarını, kriz durumlarında da daha sağlıklı kararlar verebileceklerini söyledi.
 
Karayormuk AKÜ’de akademisyen anlamında bölümle ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını  belirterek “AKÜ’de bu eğitimi verebilecek akademisyenlerimiz mevcut. Örnek olarak teknik eğitim fakültesinde doçent düzeyinde öğretim görevlilerimiz var. Bunun yanında bölümde İngilizce ilk yardım motor servis yöntemleri ve halkla ilişkilerle ilgili dersler de verilecek. Bölümümüzde verilecek eğitim multi-disipliner sisteminde olacak” şeklinde konuştu.
 
Karayormuk, otobüs kaptanlığı bölümüne Temsa Global’in de destek verdiğini belirterek “Temsa Global bölümümüze gerek akademisyenlerin sektörle buluşması gerekse öğrencilerin eğitimi adına destek olacak” dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir