Haziran 4, 2012

Ağrı'nın tercihi Otokar

Ağrı Belediyesi, Özel Halk Otobüsler toplu ulaşım hizmetlerine dahil etmek için satın aldığı 33 adetlik Sultan Maxi siparişinin ilk partisi olan 11 adetini törenle teslim aldı. Törene Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Muhtarlar Derneği Başkanı Bedrettin Taştan, Belediye Meclis Üyeleri ile S.S 5 Nolu Kooperatif Başkanı Fadıl Ataş, satışı yapan Otokar yetkili bayisi Aydın Otomotiv Satış Müdürü Osman Aşlakçı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ağrı Belediye Başkanı Arslan yaptığı konuşmada, belediye olarak şehir içi ulaşımı problemi çözdüklerini belirterek, araç filosuna 11’i şimdi olmak üzere toplam 33 adet yeni araç eklediklerini ifade etti. Göreve başladıkları günden bugüne kadar yaptığı hizmetleri anlatan Arslan, “Artık eski ve küçük araçlarla hizmet vermeyeceğiz. Teknik ve donanıma sahip otobüslerle halka hizmet vereceğiz. Halkımız sabırlı olsun şehrimiz için yeni projelerimiz var ve bu projeler bitince her şey çok güzel olacak” dedi.

Aydın Otomotiv Satış Müdürü Osman Aşlakçı ise yeni araçların Ağrı Belediyesi ve Ağrılılara hayırlı olmasını dileyerek “Sultan Maxi City otobüsleri Ağrı halkını en konforlu ve güvenli şekilde taşımak, yaşlısından engellisine kadar tüm vatandaşların rahatlıkla inip binmesini sağlamak üzere tasarlandılar. Üstelik Sultan otobüsleri çevreci motorları ile şehrin korunmasına katkı sağlarken, düşük işletme giderleri ile Ağrı Belediyesi’ne yük getirmeyecek” diye konuştu.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir