Ekim 6, 2009

Akmercanlar İstanbul'un çöpünü yeni araçları ile taşıyacak

İstanbul'da birçok belediyeye hizmet veren Akmercan Şirketler Grubu, kentsel katı atık ve çöp toplama hizmetlerinde kullanılmak üzere 40 adet Iveco Eurocargo ML 180E25K tipi kamyonu filosuna kattı. Akmercan'a Iveco bayi Genpar Otomotiv tarafından yapılan satış, Iveco'nun 2009 yılında gerçekleştirdiği kamu kullanım amaçlı en büyük filo teslimatını oluşturdu. Bu alımla birlikte firmanın parkındaki Iveco sayısı 60'ı buldu.

Akmercan'ın Iveco Eurocargo kamyonlarının 250 Bg'lik motoru Euro5 normunda. Dar ve park etmiş araçların trafiği zorlaştırdığı sokaklarda çalışacak 4×2 çekiş sistemli kamyonların toplam yüklü ağırlığı 18 ton.

Beldelerden toplanan çöpleri aktarma istasyonlarına taşıyacak çöp kamyonlarının 14+1.5 metreküplük hidrolik sıkıştırmalı damperli üstyapıları ise Efe Endüstri tarafından yapılmış.

Yeni araçların teslim törenine; Iveco'dan Genel Müdür Maurizio Manera, Genel Müdür Yardımcısı  Davide Righetto ve Filo ve Özel Satışlar Müdürü Erkan Erşin, Genpar'dan Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Ayaz, Satış Koordinatörü Bahri Üçüncü, Akmercan Şirketler Grubu'ndan Cemal Akmercan, Gazi Akmercan, Veysel Akmercan, Şerafettin Akmercan, Ramazan Akmercan ile Sultangazi Belediyesi Başkan yardımcıları Fevzi Dülger, Hacı Orhan ve Mustafa Birinci katıldı.

Törende Akmercan Şirketler Grubu yöneticileri yeni filo alımı ve faaliyetleri ile ilgili olarak özetle şunları söylediler:

“7000 personel ve 2000'e yakın aracımızla iş yapıyoruz. Günde ortalama 3000 ton civarında çöp topluyoruz ve döküm sahalarına taşıyoruz. Atıkları ve varsa geri dönüşüm malzemelerini taşıyoruz. Teknik şartlara uygun modelli araçlarımızla bu işi yapmaktayız.  Ayrıca zaman zaman sokakları el ile de süpürmekteyiz. Tüm bunlar kent temizliğinin daha güvenli ve insan sağlığına uygun olması için yaptığımız çalışmalar.

Iveco kamyonları çevreci  ve mali açıdan cazip olduğu için tercih ettik. Toplu olarak Iveco'dan ilk defa bu kadar alım yaptık. Bize özel bir finansman modeli uyguladılar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir