Kasım 29, 2008

Altro'dan otobüslere yeni zemin seçenekleri

Özel uzmanlık alanı, araç zemini üretimi olan Altro Transflor firması otobüslere özel, yeni renklere sahip ürün gamını piyasaya sunuyor. Firma, yeni renk paletiyle araç endüstrisine tasarımlarında ilham vermeyi ve otobüs iç dizaynı yapanların işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.
 
Yeni palette Altro'nun geçmiş skalalarından fazla olarak 13 renk çeşidi yer alıyor. Toplam 35 renk içeren ve Meta ve Chroma serisi olarak adlandırılan yeni skalanın özellikleri arasında; kolay temizlenme teknolojisine sahip olması, kaymaya karşı direnç sağlamasının yanı sıra aracın ömrü boyunca sağlamlık vaadedmesi yer alıyor.
 
Renk skalası oluşturulurken ilk aşamada, firma dahilindeki mevcut renklerden 70 adedi, uzmanlar tarafından önerilmiş.  Daha sonra, Asya, Avrupa ve Amerika'daki kilit otobüs üreticilerine ve şirketlerine bu renkler sunularak onların düşünceleri alınmış. Geri dönüşler sonucunda alınan veriler doğrultusunda ise yeni global renk paletine ulaşılmış.
 
Firmanın Avrupa Kilit Müşteri Yönetim Müdürü Robin Gray yeni ürün gamını oluşturmalarının nedenlerini ve pazardaki hadeflerini şöyle anlattı: ” Altro Transflor, pazarda büyüyen bir ihtiyacın farkına vardı.  Altro seyahat sırasında yolculara sağlanması gereken, memnuniyet uyandırıcı yüksek estetik değerler sunmak için çalıştı. Döşeme, araçta estetik unsurlarının oluşturulması için gerekli bir parça. Bu düşünceyle bizler, endüstri tasarım uzmanlarıyla çalışarak otobüs endüstrisi için, yeni bir renk paleti skalası Meta Chrome'u geliştirdik. Meta Chrome'un sektörde bir hayret uyandıracağını ve otobüs iç dizayncılara ilham kaynağı olarak, son trend tartışmalarını bütünleyeceğini düşünüyoruz.”
 
30 yıldan fazla zemin endüstrisinde faaliyet gösteren Altro'nun ürün gamında yolcu otobüsü, minibüs, kurtarma araçları,  ambulanslar için zemin döşemeleri yer alıyor. Firmanın tüm üretimleri %100 geridönüşümü yapılabilir özellik taşıyor.
 
Altro'nun dünya üzerinde Güney, Kuzey ve Orta Amerika'da, Avrupa'da, Afrika'da ve Asya'da bulunan çok sayıda ülkede ofisleri bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir