Nisan 13, 2006

Altur Iveco filosunu büyütüyor

Personel taşımacılığı alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Altur, filosuna 9 adet Iveco Eurobus Tector 35.17 ekledi.

Altur’un Güneşli’deki tesislerinde düzenlenen törene Otoyol A.Ş Genel Müdürü Murat Selek ve Altur Turizm şirket sahibi Abdurrahim Albayrak katıldı.

Selek yaptığı konuşmada “Rekabet taşımacılık sektörü de dahil olmak üzere her sektörde artıyor. Bizde kendimizi bu sektörde iş yapan büyük firmaların iş ortağı olarak görüyoruz. Rekabet güçlerine güç katmaya çalışıyoruz. Eurobus Tector motoru ile son dönemde ağırlık verdiğimiz bir aracımız. Özellikle lüks yolcu taşımacılığına yönelik ihtiyacı karşılayacak 35 kişilik oturma kapasitesi bulunuyor. Tector motor güçlü, sessiz ve aynı zamanda tutumlu bir motor. Bu özellikleri ile araca değer katıyor. Güvenlik ve konfor için tüm donanımlar mevcut. Ön ve arkada disk fren, retarder mevcut. Altur’un bizim ürünümüzü tercih etmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Altur Turizm Servis Ltd.Şti sahibi Abdurrahim Albayrak ise “Altur, sadece İstanbul’da her gün 87 bin kişiyi taşımaktadır. Bizim her ebatta araca ihtiyacımız bulunuyor. 35 kişilik araca da çok ihtiyacımız vardı. Bizim beklentimize karşılık veren bir tek Iveco oldu. Bunun için çok teşekkür ederiz. Bu araç Türk ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır. 28 kişilik bir grup için 27 kişilik araç yerine 45 kişilik otobüs göndermemiz gerekiyordu. Bir otobüsün yakıtı ise çok fazla oluyordu. Dolayısıyla maliyetler artıyordu. 35 kişilik araç birçok yönden büyük rahatlık meydana getirdi. Aracın konforu Iveco’ya yakışacak düzeyde. Taşımacılık ücretleri 2 yıldır artmadı. Artan yakıt maliyeti düşünüldüğünde Tector motorun daha az yakıt sarfiyatına sahip olması bizim için da ayrı bir teselli oldu” dedi.

Eurobus Tector 35.17

Eurobus’ın 35 kişilik E35.17 modeline geçtiğimiz yıl Tector motor takılmıştı. Euro 3 normlarını karşılayan Common Rail motor 3920 cc hacme ve 170 beygir gücüne sahip. 6 ileri, 1 geri vites şanzıman bulunan araçta ön ve arkalarda disk fren, ABS ile retarder bulunuyor.

1.93 m iç yüksekliğe sahip araç, düşük dönüş çapı, hava takviyeli hidrolik fren sistemi bulunuyor. Bagaj kapasitesi ise 5 metreküp.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir