Temmuz 5, 2007

Altur İzci takibinde

Altur, filosundaki 6 bin servis aracında  KoçSistem’in İzci Filo İzleme ve Yönlendirme  Sistemi’ni kullanıyor.  Altur, bu sayede araçların nerede olduğunu  takip ederek hem araç sürücülerinin çalışmalarını ve verimliliklerini kontrol ediyor, hem de akaryakıt tasarrufu sağlıyor. Firma, kiralama şirketindeki araç filo sayısını 5 bine çıkartmayı ve bu araçları da “İzci” ile takip etmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Altur Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak, Koç Grubu servis işlerinin yüzde 50’sini Altur’un yaptığını ve bu sayede KoçSistem ile tanıştıklarını söyledi. Albayrak, araçlara takılan sistemin firmalarına sunduğu avantajlara da değindi.

KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Satış ve Pazarlama Müşteri İlişkileri Yöneticisi Orçun M. Özalp da sistem sayesinde şoförlerin mesaiye başlama saatlerinin düzeni, sürüş alışkanlıklarının iyileştirilmesi, sürat konusundaki hassasiyeti gibi konuların altyapısını kurmuş olduklarını, ayrıca filo yönetim modülü içinde araçların periyodik bakımının da düzenli bir şekilde takip edilebildiğini belirtti.

KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Çözüm Satış Yöneticisi Salim Büge ise RFID teknolojsinin  araç takip sistemine ne şekilde entegre edebileceği konusundaki düşüncelerden oluşan ve devam edecek  olan birçok projenin de Altur’labirlikte devam edeceğinden bahsetti.
Büge’nin verdiği bilgilere göre İzci Sistemi’nde belirlenen rotanın tamamlanıp tamamlanmadığını harita üzerinde görme imkanı yaratmak için çalışmalar yürütülüyor, ayrıca bu sistemin yakıt sistemine entegre olduğunda çok daha farklı yerlere geleceği ifade ediliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir