Ekim 20, 2009

Anadolu Isuzu yıldız araçlarını dünyaya tanıttı

Anadolu Isuzu,  Busworld Kortrijk Fuarı'ndaki 700 m2’lik standında, “All New & All Stars” (Hepsi Yeni & Hepsi Star / Yıldız) konseptiyle sunduğu 5 yeni aracını tanıttı. Isuzu, “Hodri Meydan” sloganıyla Türkiye'de lansmanı yapılan Novo ve Novo Ultra ile 9 metrelik halk tipi aracı Citimark’ın iki ayrı modelini ve yeni görünümlü küçük otobüsü Turquoise’ı sergiledi. Yeni araçlar 15 Ekim’de Anadolu Isuzu’nun standında düzenlediği basın toplantısı ile yerli ve yabancı basına tanıtıldı. Ardından 16 Ekim’de düzenlenen tanıtım kokteyliyle  tüm yerli ve yabancı misafirler ile yurtdışı distribütörlerin beğenisine sunuldu.

Anadolu Isuzu Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Eser toplantı sırasında yaptığı konuşmada,  Japon mühendisler tarafından yapılan detaylı incelemeler sonunda Isuzu Citimark’ ın Isuzu Motors Limited’ın ürün gamına dahil edileceğini duyurdu. Bunun yakın zamanda, Isuzu Citimark’ ın Isuzu Motors’ un global satış ağında yer alan bazı distribütörlükler tarafından da satılabileceği anlamına geldiğini belirtti. Eser ayrıca araçlarda kullanılan ve  dizel motor üreticilerinden Isuzu Motors Limited’in Euro 5 (EEV) emisyon standardına uygun motorları hakkında da  bilgi verdi.
 
Sergilenen Isuzu küçük otobüslerin özelikleri

Yeni Isuzu Novo

Anadolu Isuzu, zaman içinde sektörde beliren yeni ihtiyaç ve standartları göz önüne alarak  7 metre segmentini tümüyle yeniden tasarladı.  Yeni Isuzu Novo boyutları, altyapısı ve donanımı ile eski modellerden çok farklı bir konuma taşındı. Araç uzunluğu, genişliği ve yüksekliği arttı. Büyüyen araç boyutları sayesinde kapı genişlikleri, iç yükseklik, koridor genişliği ve yolcu koltuğu diz mesafeleri de yükselmiş oldu. Isuzu Novo modelinde 155 beygirlik Isuzu motoru bulunurken, Isuzu Novo Ultra modelinde190 beygirlik Isuzu motoru sunuluyor. Tüm versiyonlarda kullanılan Isuzu motorları Euro 5 (EEV) emisyon regulasyonuna uyuyor.

Yeni Isuzu Turquoise

Yeni Turkuaz, tamamen yenilenen ön yüzü, ferah iç tasarımı, geriye yatabilir ve dışa açılabilir yolcu koltukları,  ön konsol ve şoför koltuğu, şoför üzeri dolabı, hostes koltuğu,yüksek tavanı, ledli aydınlatmaları, koltuk arkası tepsisi ve daha bir çok özelliği ile öne çıkıyor. Yeni Turkuaz geliştirilmiş fren ve süspansiyon sistemine de sahip.  ABS ve ASR ile güçlendirilmiş tam havalı, çift devreli fren sistemi, fren etki zamanını kısaltan, yüksek hızlarda ani frenlemeyi daha güvenli hale getiren yeni ön disk freni ve sarsıntıyı engelleyen arka süspansiyon sistemi bulunuyor.
 
Yeni Isuzu Citimark

Anadolu Isuzu’ nun arkadan motorlu, 9 metrelik halk tipi aracı Citimark, Avrupa Birliği pazarına Euro 5 emisyonlu ve 204 beygirlik,  güçlü ve sessiz Isuzu motoru ile sunuluyor. Citimarklar, 75 kişilik yolcu kapasitesi ve çeşitli koltuk dizilimi varyasyonlarıyla sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir