Eylül 24, 2007

Antalya'ya ilk Doruk teslim edildi

Şehirçi taşımalarda kullanmak amacıyla, Antalya Halk Otobüsçüleri Odası’nın Otokar’dan Doruk satın almasıyla Antalya ‘da ilk Doruk aracı faaliyet göstermeye başlıyor.

Doruk’ta dört silindirli Euro III Deutz motoru bulunuyor. Motor, şanzıman ve radyatörler araçtan kolayca sökülebilen bir taşıyıcı üzerine monte edildiğinden motor bakım ve tamirinde büyük kolaylık sağlanıyor. En zor bakım ve tamirat işlemlemleri için dahi uzun süreler harcanmayarak, servis süresi azalıyor. Böylece toplu taşıma sektöründe çok önemli olan zamandan tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Doruk otobüsleri, ayrıca Avrupa güvenlik standartlarına göre örme şasi ve ekipmanlarına sahip. 70 kişiye varan yolcu taşıma kapasitesi, farklı kapı seçenekleri ve alternatif koltuk yerleşim imkanları bulunuyor.  Doruk serisinin tamamında  ABS ve ASR standart olarak sunuluyor. Önde ve arkada tam kuru havalı, çift devreli, otomatik ayarlı, hava soğutmalı disk frenler kısa duruş mesafesi ve bakım gerektirmeden uzun çalışma ömrüyle güvenliği artırıcı özellikler olarak sunulmakta.  Özel olarak geliştirilen süspansiyon sistemi, arka aksta dört, ön aksta iki adet olmak üzere toplam altı adet olan hava körüğü ile Doruk, Türkiye yol şartlarına göre tasarlanmış. Aracın arka iz genişliğine yakın yerleştirilen körük ve amortisörler otobüsün virajlara güvenli girmesini sağlıyor.

Otokar Ticari Araçlar Bölge Satış Sorumlusu Tanju Paker teslimatla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “İlerleyen zamanlarda Antalya ve Akdeniz Bölgesi’ndeki Doruk sayısının giderek artacağına inanıyoruz. Türkiye genelinde Doruk’a gösterilen ilgiden çok memnunuz” şeklinde konuştu.  4-9 Eylül tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Autoshow 2007 sırasında Otokar standını ziyaret eden Antalya Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı  Şah Ali İnce ise Doruk’un tercih etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti Otokar yetkilileri ile paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir