Eylül 24, 2008

Araçları susuz yıkayan yeni ürün

Mavi altın olarak nitelendiren suyun önemi, dünyamızda gün geçtikçe daha fazla ortaya çıkıyor. Araç temizliğinde çok önemli oranda kullanılan sudan tasarruf etmek ise artık yeni ürün ve sistemlerle mümkün oluyor. Bu konuda çözüm sunan firmalardan biri de Susuz Araç Temizleme Sistemlerini Türkiye pazarına sunan Green&Clean firması.

Firma yetkililerinin verdiği bilgilere göre susuz yıkama sistemlerinin özelliklerini şunlar oluşturuyor: Green&Clean ürünleri ile araç temizlerken, araç üzerinde uygulama yapılacak bölgeye göre özel ürün kullanılıyor. Kaporta, lastik, araç içi ön konsol, döşeme ve jantlar için de ayrı ayrı solüsyonlar bulunuyor. Kaporta için kullanılan Gren&Clean Basic içeriğinde bulunan polimer ve “carnauba” yağı ile aracın temizlik sırasında boyasının çizilmesi engelleniyor ve bakımı yapılıyor.

Temizlik sonrası araçlar UV koruyucu sayesinde güneşin olumsuz ışınlarından en az şekilde etkileniyor. Anti-statik koruma ile aracın kısa sürede toz tutması ve kirlenmesi engelleniyor. Ayrıca temizlik ürünlerinin içeriği sayesinde aracın kaportası temizlik esnasında cilalanıyor ve ekstra cila masrafına gerek kalmıyor.

Mobil Green&Clean

Gren&Clean’in mobil araç temizleme hizmeti sayesinde, araç sahipleri; araç yıkamak için istasyon arama veya sıra bekleme gibi zaman kaybı yaşamıyor. Telefon edildiği andan itibaren 40 dakika içerisinde, mobil yıkama ekipleri aracı bulunduğu yerde yıkıyorlar.

 

Türkiye genelinde bayiler oluşturulacak

Bir aracın iç-dış temizliğinin 18 YTL’ye yapıldığı, 12 ilde hizmet veren sistem için Türkiye genelinde yeni bayilerin oluşturulması çalışmaları yürütülüyor.

Araç yıkamada harcanan su miktarları

13 milyon 500 bin kayıtlı araç bulunan Türkiye’de, bu araçların sadece bir kez yıkanması için yaklaşık 675 milyon metreküp su harcamak gerekiyor. Bir aracın birkez hortumla yıkanması 50-70 litre arasında, kovayla yıkanması 40-50 litre ve basınçlı su ile yıkanması 30-35 litre su kaybına neden oluyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir