Mayıs 21, 2009

Aras Cargo “Yeşile Hayat, Hayata Yeşil” kampanyasının yeni durağı Elazığ

Aras Cargo, ÇEKÜL Vakfı ile başlattığı “Yeşile Hayat, Hayata Yeşil” ağaçlandırma kampanyası çerçevesinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 15 hektarlık alana 14 bin ardıç ve sedir ağacı dikti.  Dikim töreni, Aras Holding kurucusu Celal Aras’ın doğum günü olan 18 Mayıs tarihinde gerçekleşti.
 
Elazığ Sivrice’deki ağaçların dikim törenine Aras Cargo CEO’su Yusuf Ziya Gündüz, Aras Holding Yönetim Kurulu Üyesi Meral Aras, ÇEKÜL Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Melih Boydak, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu, Sivrice Kaymakamı Suat Yıldız, Sivrice Belediye Başkanı İbrahim Altundaş, Sivrice İlçe Tarım Müdürü Celal Tünay, Elazığ Orman Bölge Müdürü Cafer Orhan katıldı.

Kampanya kapsamında Malatya'da var

Aras Cargo CEO’su Yusuf Ziya Gündüz törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2007 yılında başladığımız kampanyamızın üçüncü ayağını Elazığ Sivrice’de gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Hedefimiz beş yılda 200 binin üzerinde ağaç dikmekti. Üçüncü durağımızda 120 bin gibi bir rakama ulaşmış olduk. Bu yıl içerisinde dikim yapacağımız yerlerden bir diğeri de Malatya olacak. Proje ortağımız ÇEKÜL Vakfı ile ülkenin dört bir yanında, nerede ne ağacına ihtiyaç varsa orada olacağız. “Yeşile Hayat, Hayata Yeşil” kampanyamıza müşterilerimizden de büyük destek geliyor.
 
Çevreci kutuların kullanımı başladı

Gelen destek karşısında geçtiğimiz yıl ilk defa geri dönüşümlü kağıtlardan üretilmiş ‘çevreci kutuları’ kargo gönderimlerimizde kullanmaya başladık. Böylece müşterilerimiz de ağaçlandırma kampanyamıza destek vermeye başlamış oldu. Bizler her birimiz günlük yaşamımızda tükettiğimiz kağıt, kalem, mobilya ve benzeri gereksinimlerimiz için yılda ortalama 7 ağacın kesilmesine neden oluyoruz. Aras Cargo olarak üç yıl önce başlattığımız kampanya ile doğadan aldığımızı doğaya vermeye gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
Kampanya kapsamından daha önce,  7 bini Sivas’ın Divriği ve 100 bini de Kars’ın Selim ilçesinde olmak üzere toplam 107 bin ağaç dikilmişti. 18 Mayıs 2008 tarihinde de Kars’ın Selim ilçesinde 50 hektarlık alana 100 bin ağaç dikilerek “Celal Aras Hatıra Ormanı” oluşturulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir