Ekim 6, 2009

Atık yağların yönetimine Altın Pusula ödülü

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 8.Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ni kazanan proje ve kuruluşlar, Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Jüri üyeleri, iş dünyası temsilcileri, iletişimciler ve medya mensuplarının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen ödül töreninde, lojistik faaliyetlerini Omsan'ın yürüttüğü Petder’in Atık Yağların Yönetimi Projesi  Altın Pusula Halkla İlişkiler ödülüne layık görüldü.
 
Petrol ürünlerinin ve madeni yağların kullanımı ve sonrasında oluşan atıkların toplanması, taşınması, depolanması ve bertarafı ile ilgili yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi için mevzuatta öngörülen organizasyonları oluşturmak ve organize etmek amacıyla kurulan Petder ile Omsan 2006 yılından bu yana işbirliği içerisinde bulunuyor.

Omsan; tümü atık yağ taşıma mevzuatına uygun tankerleri ile Petder adına atık yağların üreticilerden toplanıp İZAYDAŞ ve çimento tesislerinde bertaraf edilmek üzere taşınması hizmetini, uluslararası “Sağlık-Emniyet-Çevre” kurallarına uygun olarak gerçekleştiriyor. Petder ve Omsan işbirliğinde yürütülen bu proje sayesinde 2008 yılında 16 bin ton atık motor yağı, enerji değerinden yararlanarak geri kazanılmak üzere lisanslı bertaraf tesislerine teslim edilerek yılda 13 milyon m3 suyu kirletebilecek atık motor yağının çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi sağlandı.

Omsan Genel Müdürü Osman Küçükertan, atık yağların toplanması ve bertarafı konusunda Çevre ve Orman Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş kuruluş olan Petder’e  lojistik çözüm ortağı olarak sundukları hizmetin ödüle layık görülmesinden ötürü memnuniyetini dile getirirken aynı zamanda bu projenin Omsan’ın çevreci kimliğine tecrübe kazandırması sebebiyle Petder’e teşekkürlerini sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir