Aralık 8, 2009

Avenue'lar İngiltere, Almanya ve Azerbaycan'da

Temsa, Avenue model otobüslerinin ilk ihracatını, Sabancı Center’da düzenlenen törenle İngiltere, Almanya ve Azerbaycan'a gerçekleştirdi. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Güler Sabancı ve Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla düzenlenen törende; Temsa’nın yenilenen marka kimliği ve ilk kez oluşturulan logosu da tanıtıldı.

Temsa Global CEO’su  Mehmet Buldurgan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Temsa'nın yenilenen marka kimliğini ve ilk kez oluşturulan logosunu  Avrupa ardından Türkiye’de de paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirterek;  bu heyecanı Avenue’nun ihracat  başarısı ile perçinlediklerini söyledi.
 
Buldurgan sözlerine şöyle devam etti: “Temsa Avenue’lar ilk olarak İngiltere, Almanya ve Azerbaycan’da yol alacak. Bu işbirliğinden mutluyuz. Yenilenen marka kimliğimiz ve logomuzun ilk gelişmeleri bu ihracatlar oldu. Devamının da hızla geleceğine inanıyoruz.
 
Temsa iç ve dış pazarlara şehir içi toplu taşımacılığı alanında ihtiyaç duyabileceği tüm sistemleri sunabilme kapasitesine sahip ve tüm coğrafyaların şehiriçi toplu taşıma alanındaki en güçlü çözüm ortakları arasında yer almaya hazır.  Euro 4, Euro5 Diesel, CNG ve Hibrid Avenue’lar ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlara hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
 
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da: “Bugün şehiriçi toplu taşımacılıkta iddialı olan Temsa Avenue’nun ilk ihracatı ve Temsa yeni logo tanıtımı ile iki mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Temsa Global girilmesi çok zor olan pek çok uluslararası pazarda kendisine kalıcı ve sağlam bir yer edinmeyi hedefledi ve bu hedefe başarıyla ulaştı. Temsa Global hedefine başarıyla ulaşmakla yetinmedi kendi özgün markası olan Temsa’yı yurtdışında da ilk tercihler haline getirdi” şeklinde konuştu.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir