Temmuz 24, 2009

Avenue'nun Türkiye tanıtımı devam ediyor

Türkiye çapında tanıtım turuna çıkan Avenue, 22 Temmuz 2009'da Çanakkalelilerle tanıştı. Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Garajı’nda gerçekleşen tanıtım etkinliğinde;  Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Denetimli SS 18 No’lu Taşıyıcılar Kooperatifi yetkilileri katıldı. Avenue, yakıt tüketiminin az olması, iç genişliği, performansı ve paslanmaz gövde yapısı ile yetkililerden ve teknisyenlerin beğenisini kazandı.
 
Çanakkale Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, Çanakkale’de gün geçtikçe artan kültür turizminin de etkisiyle Çanakkale halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistlere de  en iyi hizmeti sunma hedefleri olduğunu ve şehrin gelişimine paralel olarak tüm toplu taşıma sistemini en ideal şekilde geliştirmeye ve yenilemeye devam edeceklerini söylediler.Ayrıca, engelli vatandaşlar için de toplu taşıma sistemi altyapısına yatırım yaptıklarını ve Avenue’nun bu alanda da dikkatlerini çektiğini belirttiler.
 
Engellilere özel dizayn

Toplam 100 yolcu kapasiteli olan Avenue'da 4 engelli yolcu yeri bulunuyor. Avenue’da engelli yolcular için giriş rampası, engelli aracı park yeri, özel inecek-binecek butonu mevcutç Avenue ayrıca engelli yolcular için dışarıyı rahat görebilmelerine imkân veren özel yapılmış panoramik camla rahat ve konforlu yolculuk yapmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir