Temmuz 24, 2009

Aydın Kooperatifi filosunu midibüslerle yeniliyor

Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, şehir içi taşımalarında bundan böyle minibüs yerine midibüs kullanmaya karar vererek yeni araç yatırımı yaptı. Kooperatif araç seçiminde Temsa'yı tercih ederek 13 adet Prestij City midibüsü filosuna ekledi.

Araçların teslim töreni; Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde 9 Temmuz 2009 tarihinde gerçekleşti. Törene; Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, Temsa Global Satış Müdürü Murat Anıl, Temsa Özpam Otomotiv Sahibi Nevzat Güney, Temsa Global Ege Bölge Satış Yöneticisi İrfan Özsevim ve şehiriçi toplu taşımada görev yapan şoförler katıldı.

Şehiriçi ulaşım kalitesini artırmak amacıyla mevcut filolarını midibüse çevirdiklerini belirten Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın: “Temsa Prestij City araçlarımızla Aydın halkını daha konforlu taşıyacağız. Ayrıca bu girişimle şehiriçi trafiğini de midibüslerle rahatlatmayı amaçlıyoruz” dedi. Başkan Yalçın tercih nedenleri de: “Prestij City araçlarını tercih etmemizde ekonomik, düşük işletme maliyeti, yüksek güvenlik donanımı ve konfor gibi özellikler etken olmuştur. Filomuzdaki Temsa markalı araçlarımızı artırarak bu işbirliğini daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” şeklinde özetledi.

136 beygir gücünde motora sahip olan Prestij City, geniş kapıları ve merdiven basamakları, duraklarda yolcuların kolayca iniş-biniş yapabilmesini sağlıyor. 2,1 metre olan tavan yüksekliği, geniş iç hacmi, düz koridor alanı ve görüş açısını artıran geniş yan ve ön camları yolculuk sırasında  ferahlık sunmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir