Aralık 24, 2009

Balnak, Finlandiya pazarında iddialı

Lojistik sektörüne tüm taşıma modalarıyla hizmet veren Balnak, uluslararası nakliye portföyünü 2010 yılında büyütmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Balnak, Finlandiya’daki potansiyelini de genişletme kararı aldı.  
 
Konu ile ilgili olarak açıklam ayapan  Balnak Satış ve Pazarlama Direktörü Emre Yenal, Türkiye-Finlandiya ticari ilişkilerinin gelişime açık olduğunu belirterek;“Kara Avrupa’sına göre krizi en az hisseden ülkelerden biri de Finlandiya. Bunun nedenleri arasında da zenginliğinin yanı sıra dünya ticaretine niş ürünlerle entegre olması yer alıyor. Stratejik olarak Norveç, İsveç ve Baltık ülkelerine yakın olması Finlandiya’yı daha da önemli bir konuma getiriyor. Şu anda Türkiye-Finlandiya ticaret hacmi çok büyük olmamasına karşın, bu pazardaki potansiyelin daha da büyüyeceği inancıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz”diye konuştu.
 
Finlandiya’da sektöründeki güçlü bir acenteyle lojistik partner birlikteliğinin devam ettiğine dikkat çeken Yenal, Türkiye’den Finlandiya’ya ev tekstili, hazır giyim ve plastik ürünlerinin gönderildiğini, Finlandiya’dan ise ağırlıklı olarak makina ekipmanının geldiğini de sözlerine ekledi. Yenal: ” Çin’den Finlandiya’ya gönderilen ürünler 35 gün gibi bir süre zarfında ulaşıyor. Türkiye’den ise bunun üçte biri gibi bir sürede gerçekleşiyor. Balnak olarak, Helsinki’ye parsiyel direkt servis sunuyoruz. TIR’larımız cuma – cumartesi günü yola çıkıyor ve kısa bir sürede Finlandiya’ya ulaşıyor. Finlandiya ile ticaret yapan tüm firmalara hem karayolunda hem de diğer taşıma modlarında hizmet vermeye hazırız” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir