Ağustos 15, 2006

Bernard Krone: Türkiye'ye Güveniyoruz

Krone Almanya’nın Verlte ilçesinde bulunan merkez tesisinde 9 Ağustos 2006 tarihinde düzenlediği basın toplantısı ile IAA-2006 Ticari Taşıt Fuarı öncesi ürünlerindeki son gelişmeleri tanıttı. Krone Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Krone yaptığı açılış konuşmasında; Krone’nin kısa bir geçmişini aktardıktan sonra ticari taşıt sektöründeki gelişmelere değindi ve bundan sonra yapacaklarını anlattı. Bernard Krone, Almanya ve Danimarka’daki gelişimlerinin son noktasına geldiklerini, pazar günü hariç üç vardiya çalıştıklarını ama bunun da kendilerine tam olarak yetmediğini ifade etti ve kapasitelerini tam olarak değerlendirebilmeleri için yatırım kararı aldıklarını açıkladı.

Türkiye’de yatırım yapma kararı aldıklarını ifade eden Krone Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Krone;Türkiye’ye güvendiklerini ve inandıklarını belirtti. Krone; Türkiye’nin çok büyük potansiyele sahip olduğunu ve her şeyiyle kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek Türkiye iş ortaklarının Doğuş Holding olduğunu söyledi. Bernard Krone, Scania ve Volkswagen üst yönetimlerinden aldıkları bilgiler eşliğinde daha iyi bir ortak bulmalarının imkansız olduğunu gördüklerini ve bu yüzden Türkiye de yapacakları yatırımın, Doğuş şirketi ile birlikte yapılacağını sözlerine ekledi.

Krone Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Krone; yatırımın miktarının şu anda belli olmadığını ancak yatırım yapılacak yerin Marmara Bölgesi olacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir