Haziran 25, 2008

Beton 2008 Fuarı inşaat kamyonu ve üstyapı üreticilerini ağırladı

Türkiye Hazır Beton Birliği’nin Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu ile birlikte düzenlediği ve Kalite Fuarcılık tarafından organize edilen Beton 2008 fuarı, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde haziran ayında gerçekleşti.

Beton santralleri üreticileri, çimento ve agrega üreticileri ile beton ekipman ve inşaat araçları  segmentlerinde firmaların katılımcı olarak yer aldığı fuarda ziyaretçiler standları gezdiler ve beton kongrelerini takip etme şansı buldular.

105  farklı katılımcı firmanın yeraldığı fuarda; üstyapı sektörü içerisinden kamyonüstü vinç üreticileri, beton pompası, transmikser, damper ve silobas üreticileri ile ticari araç üreticileri yerini aldı.

Fuarın açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Paksoy, Beton 2008 Fuarı ve Kongresi ile hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini buluşturan bir platformun oluşmasından duyduğu gururu dile getirdi. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla betonun simgesi olan  Türkiye Hazır Beton Birliği’nin 20. yılını kutladığını belirten Paksoy,  bugün Türkiye’de ki beton üretim ihtiyacının %95’ini karşılayan 800’den fazl tesis olduğunu belirtti. Hazır Beton Birliği’nin standartlara uygun, çevreye duyarlı, tam donanımlı ekipman desteğiyle  üretim  yaptığını vurgulayan Paksoy, tamamı eğitilmiş personel ve her tesiste sorumlu mühendis bulundurulması gibi üyelik kriterleriyle hazır beton sektöründeki çıtayı daima yüksekte tuttuklarını işaret etti.

Paksoy düzenlenen fuarla ilgili olarak  “Hazır beton, agrega üreticileri, inşaat yapımcıları, makine ve malzeme tedarikçilerini bir araya getirerek kullanılan ürünlerin kolayca incelenmesi ve tedarik edilmesini amaçlıyoruz” dedi.

Üstyapıcılar fuar alanında

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen üstyapıcılar da yerlerini aldı. Aydınlı Ok Kardeşler çimento taşıyıcı metal ve alüminyum silobasları ile ziyaretçilerini ağırlarken Gebzeli Öztreyler ise hafriyat taşıyan damperi ve yeni piyasaya sunduğu silobası standında sergiledi.

Sakarya’da Doğuş  Otomotiv ile ortak tesis kuran Alman Meiller ise fuar için Almanya’dan özel olarak getirilen ve ilk kez müşteriler ile buluşturulan yarım boru tipi kamyonüstü damper, klasik tip kamyonüstü damlper, yarım boru tipi çelik damper ve klasik tip alüminyum damperlerini ziyaretçilerine sundu.

Tırsan ise DAF CF85 çekisine monteli alüminyum silobasını sergiledi. Tırsan yetkilileri alüminyum silobaslarının hafifliği ile sektördeki en iddialı markalardan biri olduğunu vurguladılar.
 
Transmikser üreticileri Güven Makina ve NT ile yine transmikserle beraber beton pompaları üreticisi İmer Grup da fuarda yer alan üstyapıcılar arasındaydı.

Ayrıca araç üreticilerinden BMC, Renault Trucks ve Mercedes Benz de inşaat serisi kamyonlarıyla fuardaki yerini aldı.
 
Bunun dışında Enka, Putzmeister, Kanat Boya, BetonSa, Nuh Beton, Nursan Treyler, Boom Makina, Duduoğlu, Allfett, Serdar Otomotiv, Maats, Doruk Makina, Schwing Beton Pompaları, Göker Transmikser ve Beton Pompaları,  Opet Madeni Yağlar, Nace, Na- Mak, Özmak, Aydos, Pi Makina, Hidromek, Betonstar gibi beton ve inşaat sektörünü ilgilendiren çok sayıda firma fuarın katılımcıları arasındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir