Ocak 24, 2007

Blaupunkt ve Kenwood taşınabilir navigasyon cihazları geliştirecekler

Bosch Grubu markalarından biri olan Blaupunkt ile Tokyo merkezli Japon elektronik grubu Kenwood Corporation, taşınabilir navigasyon cihazları alanında bir ortaklık geliştiriyor. İki şirket bir ön anlaşma imzalayarak (Memorandum of Understanding – MoU) taşınabilir navigasyon cihazları konusunda işbirliği başlattı.

Bu doğrultuda, araç içi ses ve multimedya sistemlerinin önde gelen üreticileri arasında bulunan Blaupunkt ve Kenwood markalarının yetkinliklerinin bir araya gelmesiyle, farklı bölgelerdeki pazarlar için yenilikçi ve cazip donanım özelliklerine sahip, kolay kullanılabilir navigasyon cihazları geliştirilmesi hedefleniyor.

İki markanın birlikte tasarlayacağı cihazlar, hızla büyüyen taşınabilir navigasyon pazarında 2008 yılından itibaren, ortaklar tarafından ayrı ayrı satışa sunulacak. Bu işbirliği yoluyla Blaupunkt ve Kenwood, taşınabilir navigasyon sistemleri için ürün sunucusu olarak yetkinliklerini daha da güçlendirmeyi amaçlıyorlar.

Türkiye’ de ise Blaupunkt; Kasım 2006’ da üç yeni navigasyon sistemini tüketicilerin beğenisine sundu. Bu ürünler; taşınabilir navigasyon cihazı ve MP3 çalar özelliklerini bünyesinde toplayan TravelPilot Lucca MP3; araçiçi kullanım için bünyesinde renkli ekranı ve harita gösterme özelliklerini barındıran TravelPilot Rome NAV55E ve uygun fiyatıyla TravelPilot Amsterdam NAV35E.  Bir noktadan diğerine en kısa yoldan etkin bir şekilde gidilmesini sağlayan Blaupunkt navigasyon cihazları, Bosch yetkili satıcılarından peşin fiyatına yedi taksitle veya HSBC Advantage karta 17 taksit imkânı ile satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir