Ekim 19, 2009

BMC Busworl'de AB'ye yönelik ürünlerini sergiliyor

Avrupa birliği üyesi ülkelerde 16 distribütörü bulunan ve 1500 araç üretim kapasitesine sahip otobüs fabrikasında ürettiği her 10 araçtan 7'sini ihraç eden BMC, Avrupa'nın önde gelen otobüs fuarlarından biri olan Busworld'de yerini aldı. BMC; 16 Ekim 2009'da kapılarını açan ve 21 Ekim 2009'da sona erecek fuarda Alyos, Hawk, Probus, Midilux ve Procity modellerini tanıtıyor. Firma yetkilileri modellerin öne çıkan özelikleri hakkında şu bilgileri verdiler:

Alyos; yakın mesafe yolcu taşımacılığı ve okul servisi taşımacılığı için özellikle Fransa pazarına yönelik dizayn edilen ve bu ülkeye ihracatı gerçekleştirilen araç, 12m uzunluğunda, 59 yolcu kapasiteli ve 285 PS gücünde Euro 5 normunda motora sahip.

Hawk; basamaksız alçak tabanlı yapıya sahip sehiriçi tip küçük otobüs. 9,8m uzunluğunda, 285 bg  gücünde Euro 5 normunda motora ve otomatik şanzımana sahip araç Avrupa birliği üyesi birçok ülkeye ihrac ediliyor.

Probus; 35 yolcu kapasiteli ve 8,8m uzunluğa sahip turistik tip küçük otobüs.  Araç, 285 bg  gücünde Euro 5 normunda motora sahip. Birçok Avrupa Birliği üyesi pazara ihracatı gerçekleştirilen araç 10 yıldır bu pazarlarda hizmet veriyor.

Midilux; 31 yolcu kapasiteli ve 7,5m uzunluğa sahip. BMC nin en yeni aracı olan Midilux; 185 bg  gücünde Euro 5 normunda motoru bünyesinde barındırıyor.

Procity; 12 metre uzunluğa sahip basamaksız  alçak tabanlı yapısı ile yaşlı ve çocukların kolay inip-binmesine imkan sağlıyor. Orta kapıya yerleştirilmiş rampası ile engelli yolcular rahat inip-biniyor. Yurtdışında olduğu gibi yurtiçinde de büyükşehir belediyelerinde hizmet veren Procity 12 metre uzunluğunda ve 320 bg  gücünde Euro 5 normunda motora sahip. Procity otomatik şanzımanı ile daha hızlı ve konforlu yolculuğu hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir