Ekim 14, 2009

BMC yüksek tavanlısıyla Türkiye turunda

BMC kabinini yükseltti ve Türkiye turuna başladı. Uzunyol ve inşaat segmentlerinde BMC'nin amiral aracı olan PRO 1142'nin yeniliklerini bayi ve müşterilere tanıtmak için yollara çıkan BMC ekibi, 6 bölge müdürlüğü bünyesinde konvoyu başlattı. Bu kapsamlı tur ile  8 adet PRO 1142 ACX araç 64 ilde 263 noktada ve 25.000 müşteri ile buluşacak. Yetkili satıcılar tarafından organize edilen toplantılarda müşterilerin araçları incelemesi sağlanacak; kooperatif, tır garajı, çimento fabrikası gibi önemli noktalarda aracın tanıtımları gerçekleşecek.

Konvoyun İstanbul Bölgesi ayağı ise 13 Ekim Salı günü Adapazarı BMC bayisi Palazlar Otomotiv'de bayi ve müşteriler ile buluştu. Etkinliğe BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu, İstanbul Bölge Satış Sorumlusu Uğur Şahin ile Palazlar Otomotiv Yöneticileri Orhan Yeşilyurt, Yakup Gümüşer ve Emin Palas katıldılar.

BMC İstanbul Bölge Müdürü Erdal Eroğlu yaptığı konuşmada tavanı 15 cm yükseltilmiş olan yeni PRO 1142'lerin Ekim ayında pazara sunulmaya başlandığını, kabin yüksekliğinin artırılmasıyla araç iç hacminin büyüyerek ferahlama sağlandığını ve güçlendirilmiş çift katlı şasisi ile daha sağlam bir yapıya kavuştuğunu belirtti. Eroğlu, ayrıca yenilenmiş olan PRO 1142'nin tanker, silobas, LPG, tenteli, damper, sal, şow bed dorse uygulamalarına uygun bir yapısı olduğunu da sözlerine ekledi.

Eroğlu, Türkiye'de bayi ve müşteriler ile buluşma anlamında ilk konvoyu sektörde BMC'nin 1988 yılında gerçekleştirdiğini, o araçların Fatih 162.25 ve Fatih 214.26 olduğunu sözlerine ekledi.

Eroğlu ayrıca BMC servisi olan Palazlar Otomotiv'in faaliyetlerine BMC araçları satış hizmetini de eklemesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Kabin içerisinde işlevsel tasarımlar

Yükseltilmiş tavanı ile iç hacmi artırılan BMC PRO 1142 ACX'de kolay erişilen kapaklı yeni üst konsol dolapları bulunuyor. Arka tarafta 2 adet açık bölmeye yer verilmiş, ayrıca iki yatak arasındaki mesafe artırımına gidilerek dinlenme esnasında rahat bir ortam sağlanmış. Yeni ledli iç aydınlatma lambaları ile kabin içinin daha aydınlık olması sağlanırken üst konsolda mevcutlara ilaveten 2 adet hoparlör, sürücü yan cam güneş siperliği, yeni ön cam stor perdesi eklenmiş.

Yeni çekicide elektro manyetik takograf standat olarak yer alıyor. Güvenli sürüşe imkan sağlayan 5 kademeli İntarder ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Aracın dış tasarımında ise kabin üstü yeni rüzgarlık, ön cam üstü güneş siperliği, yeni ön cam yanaşma aynaları ve yenilenen yan sinyal lambaları göze çarpıyor.
 
BMC PRO 1142 ACX'in diğer özellikler arasında ise şunlar bulunuyor :

410 PS motor gücü, 2000 Nm motor torku, 16 ileri, 2 geri buçuklu şanzıman, Jacobs motor freni isitemi, kablolu vites sistemi, hız sabitleyici, ABS/ASR, radyo/CD çalar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, immobilizer, 12V enerji çıkışı, hamak tipi üst yatak, ECAS, hava körüklü arka süspansiyon, kabin içi ek ısıtıcı, elektrikli camlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir