Aralık 30, 2008

Bolulu Hasan Usta Thermoking kullanacak

Bolulu Hasan Usta firması, güvenli gıda taşımaları için Scania çekicisini, Thermoking Spectrum TS modeli ile donatmayı tercih ederek, Doğuş Otomotiv distribütörlüğündeki Thermoking'in ilk müşterisi oldu. Thermoking Spectrum TS'nin Bolulu Hasan Usta'ya teslimi için düzenlenen tören, 30 Aralık 2008'de İstanbul'da gerçekleştirildi. Törende Doğuş Otomotiv Genel Müdürü İlhami Eksin, Satış Şefi Çağlar Bircan ve Bolulu Hasan Usta Satın Alma Müdürü Fatih Akpınar yer aldı.

Thermoking Spectrum TS, kendinden dizel motorlu olma özelliği sayesinde,aracın çalışmadığı durumlarda da taşınacak ürünleri soğutmaya devam ediyor. Ayrıca aynı kasada iki farklı derecede soğutma yapabiliyor.  Thermoking'de bulunan DAS sistemi sayesinde ise, araçta kullanılan ısı dereceleri istenilen aralıklarla rapor edilebiliyor. Elektronik kumandası sayesinde kasanın içindeki sıcaklıklar görülebiliyor ve raporlanabiliyor.

Törende konuşma yapan Doğuş Otomotiv Genel Müdürü İlhami Eksin, Şubat 2009'da Thermoking'in yalnızca yeni nesil tırlarda kullanılan  SLX serisi  hakkında da sektörü bilgilendireceğini açıkladı. Eksin, Thermoking'in Türkiye'deki yapılanmasına ilişkin olarak da şu bilgileri verdi :

“Doğuş Otomotiv olarak önemli bir adım atmış bulunuyoruz. İlk teslimatımızla birlikte kurumsal olarak önemli bir yolculuğa başladık. Thermoking'in Türkiye'deki organizasyon yapısını tamamladık, potansiyel içeren her bölgede yetkili satıcılarla anlaşma yapıldı. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasının dışında, İzmir, Ankara, Samsun, Antalya, Antakya, Adana, Mersin'in de aralarında bulunduğu 12 bölgede yetkili satıcılarımız bulunuyor ayrıca servislerimizle de hizmet veriyoruz. Ocak 2009'da yetkili satıcıların eğitimi de tamamlanıyor.

2009'da bu segmentte 300 adet satış yapmayı hedefliyoruz. İlk hedefimiz olarak,yüzde 30'luk pazar payını belirledik. 4 yıl içerisinde ise, yüzde 90 pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Ürünlerimiz CE ve ATP standartlarına uygun. Önümüzdeki dönemde, AB standartlarının ürünlerde uygulanması zorunlu hale gelecek. Bu durum, sektördeki bilinci yükselteceği için, soğutma cihazlarının kullanımında yüzde 20 oranında  artış olacağını bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir