Ekim 16, 2006

Bosch'dan Alternatif Yakıtlar İçin Enjeksiyon Teknolojileri

Bosch alternatif yakıtlar için enjeksiyon teknolojileri geliştiriyor. Avrupa'da binek araçlar için benzin ve dizel standart yakıt olmaya devam ederken benzin ve dizel fiyatlarındaki artış, alternatif yakıtların giderek daha fazla gündeme gelmesine ve önem kazanmasına neden oluyor. Bosch, bu konudaki çalışmalarına hız vererek benzin ve dizel motorları için ürettiği motor yönetim sistemlerine ek olarak alternatif yakıtlar için de sistemler geliştiriyor.

Bosch'un NG-motronik esnek motor yönetim sistemleri ile, araçlar hem benzin hem de CNG ile çalışabiliyor. Hatta yanma motorunun performansını etkilemeden sürüş esnasında bir yakıttan diğerine geçmek de mümkün oluyor. Özellikle Almanya'da, doğal gaza uygulanan vergilerin düşük olması ve çevre dostu yakıt sağlayan servis istasyon ağının hızla genişlemesi, CNG'yi giderek daha fazla tercih edilen bir seçenek haline getiriyor.

Bosch'un doğal gaz için geliştirdiği sistemler, benzine kıyasla %25 daha az karbon dioksit üretiyor ve hiç partikül emisyonu üretmiyor. Bu özellik CNG'yi yalnız Avrupa pazarı için çekici hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda Asya'daki doğalgaz konusundaki gelişmeler açısından da büyük potansiyel sunuyor.

Alkol ve doğal gaz için olan motor yönetim sistemi ile Bosch, benzin ve dizele alternatif olan, kaynakları koruyan modern ve çevre dostu sistemlerin geliştirilmesindeki uzmanlığına bir kez daha dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir