Ocak 26, 2007

Bosch'tan dinamik sürüş koltuğu

Otomotiv teknolojileri üreticisi Bosch, ergonomik bir oturuş pozisyonu sağlayarak, yanlış oturma pozisyonlarından kaynaklanan kronik sırt ağrılarını önleyen dinamik sürüş koltuğu ile sürücülerin keyifli ve rahat yolculuklar yapmasını sağlıyor.

Bosch’un geliştirdiği güç motoru ve pnömatik koltuk konfor sistemi, sürüş esnasında araç kullanıcılarına rahat ve ergonomik olarak doğru pozisyonu sağlıyor. Pnömatik olarak işleyen sistem, koltuğa entegre edilerek, hava ile şişirilen ve söndürülen çok sayıda hava yastığından oluşuyor. Bosch’un geliştirdiği koltuk sistemleri, değişken bel destekli ve koltuk genişlik ayarlı basit koltuklardan, masaj fonksiyonlu veya virajlarda yanal hızlanmada yanal destek sağlayan koltuklara kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Her yol durumuna uyum sağlayan zeki koltuk
Yolunuz sizi nereye götürürse götürsün: Dinamik sürüş koltuğunun akıllı pnömatik sistemi her sürüş durumunda en iyi koltuk pozisyonunu ve mükemmel yan desteği sağlıyor.

Koltuktaki kontrol ünitesi, mevcut sürüş hızı, savrulma oranı ve yanal ivme verilerini ESP(Elektronik Stabilite Programı)’nin sensör sisteminden alıyor. Pnömatik sistem bu girdilerin ışığında, sürüş durumuna göre sürekli olarak koltuk döşemesinin altına yerleştirilen hava tamponlarının hacmini ayarlıyor. Bu ayarlar sayesinde sürücüler için, tüm zamanların en iyi koltuk ayarı ve mükemmel yan destek sağlanmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir