Ağustos 7, 2009

BP Castrol UND ile güçlerini birleştirdi

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ile BP ve Castrol, stratejik işbirliği anlaşmasına imza attı. UND Yönetim Kurulu Üyeleri ile BP ve Castrol’ün üst düzey yöneticilerinin hazır bulundukları törende, UND Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Dinçşahin ve Castrol Türkiye Direktörü Fikret Şen birer konuşma yaparak, anlaşmanın sektörün gelişimine büyük bir ivme kazandıracağına inandıklarını belirttiler ve hayırlı olmasını dilediler. Anlaşma ile UND üyesi firmalar, başta Castrol Türkiye tarafından hayata geçirilen Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Simülatörü eğitimleri ve Filozof /Akılcı Filo Yönetim Sistemleri hizmet paketi olmak üzere, BP ve Castrol’ün ürün ve hizmetlerinden en avantajlı şekilde yararlanacaklar. Böylece UND üyeleri, temel maliyet kalemi olan yakıt giderlerinde önemli oranda tasarruf sağlayacak. Yakıttan tasarruf eden nakliyeciler, iş hacmini ve araç kapasitesini geliştirebilecek kaynaklara kavuşacak. Emniyetli sürüş tekniklerini bilen sürücülerin kaza yapma oranları azalırken, hem firmaların, hem de sektörün uluslararası arenada saygınlığı da yükselecek.

Ortak projeler devam edecek

45 bin araçlık filosu olan, yaklaşık 400 bin çalışanı ile 5 milyar dolar katma değer sağlayan ve Türkiye ihracatının yüzde 43'ünü taşıyan uluslararası karayolu taşımacılığı sektörünün en önemli temsilcisi UND, nakliyecilerin en büyük gider kalemini oluşturan yakıtta tasarruf sağlanmasını doğrudan etkileyecek olan Ekonomik ve Emniyetli Sürüş Eğitimleri sayesinde, sektör büyük bir atılım yapmayı hedefliyor.

Castrol tarafından nakliye sektörünün sorunlarına çözüm getirmek amacıyla geliştirilen Filozof – Akılcı Filo Yönetim Sistemi hizmet paketi;  uydu kontrollü araç takip sistemi, emniyetli ve ekonomik araç kullanım eğitimleri, ücretsiz yol yardım ve sağlık desteği ve benzeri hizmetlerden oluşuyor. Castrol, Filozof teklifi ile filoların yatırımlarını koruyarak kar etmelerini sağlıyor ve sektöre getirdiği bu çözümlerle de firmaların masraflarını azaltmayı amaçlıyor. UND, BP ve Castrol, bu anlaşma kapsamında ayrıca, ortak pazarlama ve eğitim aktivitelerinde de işbirliği yapacak, sektörün ihtiyaçlarına yönelik ortak projeler geliştirmek üzere birlikte çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir