Mart 3, 2009

BP kara tankeri şampiyon operatörleri belli oldu

BP'nin tanker sürücülerinin yol güvenliği ve profesyonel sürücülük bilincini artırmaya yönelik programının önemli bir parçasını oluşturan Yılın Kara Tankeri Operatönü Yarışması'nı 1 Mart 2009 tarihinde İstanbul Autodrom Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Düzenlenen yarışmaya BP Kara Taşımacılık Genel Müdürü Neslihan Gürsan, BP Türkiye Akaryakıt Lojistik Müdürü Nihat Törün katılırken yarışmanın ev sahipliğini ise İleri Sürücülük Teknikleri Uzmanı ve Autodrom Kurucusu Ethem Genim gerçekleştirdi.

Yarışmada yapılan teorik sınavın yanı sıra ilk yardım, taşıt muayenesi, yangınla mücadele, hız kontrol etme ve yükseklik genişlik tahmini, şerit değiştirme, hedef nokta duruşu, ileri geri slalom, iz takibi, paralel ve geri park gibi manevra kabiliyetinin ölçüldüğü araç kullanma alanlarında uygulamalı sınava tabi tutuldular. Etkinlikte LPG sürücülerinden 7, akaryakıttan ise 13 olmak üzere toplam 20 kara tankeri operatörü yarıştı.

Etkinlik sonucunda günün birincileri treyler alanında Se Petrolden Metin Er olurken, kamyonüstü alanında ise Karaca petrolden Şakir Pelvan oldu.

Yarışmayla ilgili olarak BP Türkiye Akaryakıt Lojistik Müdürü Nihat Törün, BP Türkiye olarak yol güvenliğine verdikleri önemin olumlu sonuçlarını görmekten gurur duyduklarını belirtti. Törün, ” Deneyimlerimiz bize sürücü eğitimlerine harcanan kaynaklrın en faydalı yatırım olduğunu gösteriyor. Ancak, yol güvenliğinin sağlanmasında sadece akaryakıt tankerlerinin üstün standartlarda olmasını yeterli görmüyoruz. Tanker sürücülerinin bilgi, beceri ve davranışlarının en yüksek seviyede olması da önemli bir gerekliliktir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir