Temmuz 27, 2007

BP Türkiye Formula G ve Hidromobil'de üniversite takım sponsoru

BP Türkiye, Güneş Arabaları Yarışı’nda (Formula-G) Boğaziçi Üniversitesi takımı BUGEAT, Yıldız Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü takımı FSANE’ye, Hidrojen Arabaları Yarışı'nda (Hidromobil-07) ise Yıldız Teknik Üniversitesi Güneş Enerjili Sistemler Kulübü'nün takımı olan GESK’e sponsor oldu.

Finalleri 29 Temmuz'da Ankara’da yapılacak yarışmalarda, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Formula-G'ye 32 üniversiteyi temsil eden 39 takım 47 araçla katılırken, Türkiye'de üretilen ilk hidrojenle çalışan arabaların yarışacağı Hidromobil-07'ye ise 15 üniversiteden 20 takım 20 araçla piste çıkacak.

BP’nin verdiği destekle üniversite öğrencilerine sorumluluk yüklendiğini belirten BP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Murat Lecompte,  şunları söyledi:”BP olarak, güneş ve hidrojen gibi alternatif enerjilerin yaygın kullanımını tüm dünyada destekliyoruz ve bu konuda lider enerji firması konumuna gelmeyi hedefliyoruz. Dünya çapında Alternatif Enerji iş kolumuza önümüzdeki yıllarda milyarlarca dolar yatırım yapmayı öngördük. Bu kapsamda temiz enerjilerin günlük yaşamımızda kullanımı konusunda farkındalık yaratılması ve bu teknolojiler için gerekli malzemelerin ülkemizde de üretilmesine olanak veren   Formula-G ve Hidromobil-07 yarışlarında yer almaktan çok mutluyuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir