Ocak 16, 2007

Bridgestone FIA ödülünü kazandı

2004 yılında 100. yıl dönümünü kutlamak amacıyla, yol emniyeti, çevre ve mobilite konularında “FIA Dünya Ödülünü” vermeye başlayan Fédération Internationale de l'Automobile (FIA), bu yıl üçüncü kez verilen bu ödüle Bridgestone’u layık gördü.

İlk FIA Dünya Ödülü Fransa Cumhuriyeti Başkanı Jacques Chirac’a, ikincisi ise İtalya Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Pietro Lunardi’ye verilmişti. Bu yıl üçüncüsü verilen ödül, ilk kez bir şirkete, Bridgestone’a verildi.

Bridgestone, bu ödülü; sürücüleri basit emniyet tedbirleri uygulamaya teşvik eden, öncelikle Avrupa ve Japonya olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde hayata geçirilen sosyal sorumluluk kampanyası “Think Before You Drive” (Aracını Kullanmadan Önce Düşün) ile kazandı. FIA ve Bridgestone’un ortaklaşa gerçekleştirdiği bir çalışma olan bu kampanya kapsamında; lastik kontrolü, koltuk kemerinin bağlanması, doğru pozisyonda araba kullanımı ve araçlarda çocuk güvenliğinin önemini sürücülere hatırlatmak için FIA Vakfı şemsiyesi altında, Bridgestone, birçok ülkedeki otomobil kulüpleri ile bir araya gelerek, bir bilgilendirme kitapçığı ile birlikte lastik basıncı ve diş derinliğini ölçen bir alet dağıtıyor.  2005 yılında başlatılan kampanya, halen 80 ülkede başarı ile yürütülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir