Haziran 5, 2007

Bulgaristan'a Otokar'dan 40 Land Rover Defender

Otokar, 40 adet Land Rover Defender’ı,  sivil savunma alanında kullanılmak üzere Bulgaristan’a teslim etti. Bulgaristan Başbakanı Sergei Stanishev, Başbakan Yardımcısı ve Afet Politikalarından Sorumlu Devlet Bakanı Emel Etem ile Otokar Bulgaristan bayii Promobile JSC yetkililerinin katıldığı tören, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da gerçekleştirildi.

Teslimat töreninde bir konuşma yapan Bulgaristan Başbakanı Sergei Stanishev, 70 yıldır sivil savunma için araç almadıklarını, müşterinin ihtiyaçlarına uygun üretim gerçekleştirilen Otokar’ın Land Rover Defender’larını ise bundan böyle ülke genelindeki arama-kurtarma ve sivil savunma çalışmalarında kullanacaklarını söyledi.

Otokar’ın Bulgaristan için ürettiği Land Rover Defender’lar, kurtarma ekiplerinin kaza mahaline en etkin müdahaleyi yapabilmesi için tasarlandı insanları yangın ve kazalardan kurtarma operasyonları için özel ekipmanlarla donatıldı. Deprem, sel, yangın gibi afetlerde hızlı, güvenli ve etkin müdahalelerin yapılması için de özel olarak tasarlanan Land Rover Defender’lar uzman personel ve kurtarma ekipmanlarının taşınması için mükemmel bir platform oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir