Temmuz 27, 2007

Bulgaristan Eğitim Bakanlığı yine Anadolu İsuzu'yu tercih etti

Bulgaristan Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği ihaleyi ikinci kez kazanan Anadolu Isuzu Bulgaristan distribütörü Sof Co Plc, Gebze Şekerpınar tesislerinde tamamıyla Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve üretilen 39 adet Isuzu Turquoise midibüsü, 11 Temmuz’da düzenlenen bir törenle bakanlık yetkililerine teslim etti.

Törende bir konuşma yapan Sof Co Plc Genel Müdürü Dimitar Dimitrov 2005 yılında yapılan ve yine Anadolu Isuzu tarafından kazanılan 73 adetlik okul otobüsü ihalesini hatırlatarak, Eğitim Bakanlığı’nın bu ilk ihalenin sonuçlarından duyduğu memnuniyetin, 2007 yılındaki ihaleyi kazanmalarında çok önemli bir etken olduğunu vurguladı. Dimitrov, bundan sonraki tüm amaçlarının Isuzu markasının kazandığı bu güvene layık olabilmek için servis ve yedek parça hizmetlerinde iki katı çaba harcamak olacağını bildirdi.

Törene Anadolu Isuzu’yu temsilen katılan İhracat Müdürü Tunç Karabulut, Dimitar Dimitrov’u tekrar eden başarısından dolayı tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Avrupa Birliği üyeliğinin ardından Bulgaristan’daki devlet ihalelerinde çıtanın oldukça yükseldiğine dikkat çeken Karabulut, özellikle küçük yolculara hizmet edecek okul otobüsü alımlarında bakanlık yetkililerinin çok daha hassas değerlendirmeler yaptıklarını belirterek, Anadolu Isuzu’nun ürettiği midibüslerin ihale şartnamelerinde yer alan kalite ve güvenlik ile ilgili maddelere hiç sorunsuz uyuyor olmasının önemine vurgu yaptı. Halihazırda 15 Avrupa Birliği üyesi ülkeye midibüs ihracatı gerçekleştirdiklerini belirten Karabulut, bunun sonucu olarak elde edilen tecrübe ve ulaşılan yüksek üretim kalitesi seviyesi sayesinde Anadolu Isuzu’nun her pazarda iddialı olabildiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir