Kasım 2, 2009

BusTech Challenge 2010 Türkiye finalistleri belli oldu

Mercedes  Benz Türk'ün, 2003 yılından bu yana geleneksel olarak her yıl düzenlediği Mercedes-Benz Teknisyen Olimpiyatları'nın bir benzerini Daimler Otobüs bülümü EvoBus, bu yıl ilk kez Avrupa çapında “BusTech Challenge 2010” adı altında gerçekleştirdi.
 
Bus TechChallenge'e, Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki 11 yetkili Mercedes-Benz Türk bayiinde görevli 24 otobüs teknisyeni katıldı. 1 Ocak ile 31 Temmuz 2009  tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen ilk sınav sonucunda 6 yetkili bayiden 11 teknisyen, 17 Ağustos ile 11 Eylül 2009 tarihleri arasında düzenlenen  ikinci sınava katılmaya hak kazandılar.
 
Ödüller sahiplerini buldu
 
Türkiye elemelerinde ilk üçe giren başarılı teknisyenlerin ödülleri ise 2 Kasım 2009 tarihinde Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi'nde, Otobüs Satış Müdürü Akif Nuray ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ergiz Esen tarafından törenle verildi. Yarışmanın birincisi  Bayraktarlar Merkon'dan Hasan Başaran, ikincisi yine Bayraktarlar Merkon'dan Abdülkadir Candemir oldu. Üçüncülük ödülünü ise Koluman Tarsus'tan Cumali Alper Dalkılıç aldı.
 
Bşarılı teknisyenler, yarışmaya katılan 17 ülkenin finalistleri ile birlikte 23 ve 24 Şubat 2010 tarihinde Almanya'nın Ulm şehrinde bulunan EvoBus merkezinde gerçekleştirilecek iki günlük organizasyonda Avrupa Şampiyonluğu için yarışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir