Ağustos 10, 2007

Castrol desteğiyle yarışan Emre Yurdakul “en hızlı Fiesta ST pilotu”

Castrol Ford ile dünya çapındaki birlikteliğini Türkiye'de de devam ettirerek, Ford’un global ve yerel motorspor aktivitelerine olan desteğini sürdürüyor. Bu desteği arkalarına alan Emre Yurdakul-Can Erkal ikilisi ise  2006 yılında başlayan ve  Dünya Ralli Şampiyonası’nın 7 yarışını takip eden “Fiesta Sporting Trophy International”da birincilik kazandı.

Emre Yurdakul-Can Erkan ikilisi Finlandiya Rallisi’nde 4'üncü yarışı yapılan “Fiesta Sporting Trophy Intenational”ın (FSTI) 2007 sezonu lideri İngiliz Barry Clark-Scott Martin ikilisini geride bırakma başarısını gösterdi. “Fiesta Sporting Trophy International”da ilk üç sıra şöyle gerçekleşti: Birinci Emre Yurdakul-Can Erkal, ikinci Barry Clark-Scott Martin (İngiltere), üçüncü Vytautas Baranauskas-Gediminas Celiešius (Litvanya).

Castrol Fiesta Rallye Cup’ın Takım Direktörü Serdar Bostancı, elde ettikleri bu başarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de düzenlediğimiz Castrol Fiesta Rallye Cup’ı bir adım ileri götürmek için, gerek Türkiye’deki araçlarımızı, gerekse pilotlarımızı denemek ve performanslarını görmek amacıyla Fiesta Sporting Trophy International'a katıldık. Sezonun yarısı olduğu ve sadece 3 yarışa katılacağımız için, FSTI kupasında puan almıyoruz. Bundan sonra yine Dünya Ralli Şampiyonası'nın Almanya ve İngiltere yarışlarında farklı pilotlar ile yer alacağız.”

Türkiye’de bu sezon ikincisi yapılan tek marka kupası “Castrol Fiesta Rallye Cup”ın uluslararası organizasyonu olan “Fiesta Sporting Trophy International”, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 7 yarışında koşuluyor. Organizasyonda N3 kategorisinde yarışan araçlar, birbiriyle aynı spesifikasyonlara sahip, 2 lt Duratec motorlu, 160 bhp Ford Fiesta ST’ler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir