Temmuz 16, 2009

Castrol yeni teknolojili araçlara Enduron 10W-40'ı sunuyor

Castrol, yeni teknoloji ağır vasıta ve hafif ticari araç standartlarına uygun olarak Castrol Enduron 10W-40'ı üretiyor. Firma yetkilileri ürünün özellikleri hakkında şunları belirtiyorlar:
 
“Benzersiz Castrol teknolojisi ile modern ağır hizmet tipi dizel araçlarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş tam sentetik motor yağı Castrol Enduron 10W-40, motor ömrünü ve yağ değişim aralıklarını maksimum seviyeye uzatacak şekilde formüle edildi. Bu özelliğiyle Castrol Enduron 10W-40, ticari araçların işletme süresini arttırıyor.

Yeni ve eski motorlarda sağladığı üstün koruma özelliğine ek olarak, uzun değişim aralıkları potansiyeli ile özellikle filo işletmecilerine karlı yolculuklar sağlıyor.
 
Motoru en zorlu koşullar altında bile koruyarak motor ömrünü uzatıyor. Böylece kamyonlar, otobüsler, hatta tüm hafif ticari araçlar, Castrol Enduron'un sağladığı 5 kat daha fazla motor koruması ile yollarda daha uzun süre gidiyor. Böylece işler durmuyor, hayat durmuyor! Yeni nesil Euro-4 araçlar için ideal özelliklere sahip olan Castrol Enduron 10W-40, uzun yağ değişim aralığı sayesinde bakım sürelerini de azaltıyor.

Üstün akışkanlık ve pompalanabilirlik özelliği, yüksek aşınmanın gerçekleştiği ilk çalıştırmada mükemmel koruma ve yüksek motor gücü sağlıyor. Aynı zamanda mükemmel viskozite kontrolü ile yağ tüketimini büyük ölçüde azaltıyor ve yağ maliyetini düşürüyor.

Bodiesel ile uyumlu olan Castrol Enduron 10W-40, yüksek sıcaklıkta üstün koruma özelliği ile turboşarj ömrünü de uzatıyor. Mükemmel temizleme özelliği ile çamur, kurum, piston cilalanması, asit ve korozyon kontrolü sağlayarak motor aşınmalarını önlüyor.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir