Kasım 19, 2009

Chevrolet Türkiye'de yeni yapılanma

General Motors’un önemli markası Chevrolet, 10 Kasım 2009 itibarıyla Türkiye organizasyonunda yeni yapılanmasıyla faaliyetlerine devam ediyor.   
 
Türkiye’de Opel, Chevrolet ve Saab markalarını bünyesinde bulunduran General Motors çok-markalı organizasyon yapısından her bir markası için marka-odaklı yeni bir organizasyon yapısına geçiş sürecini tamamladı. Diğer Avrupa ülkeleri ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de bu yeni organizasyon yapısına son şeklini verdi. 01 Ekim 2009 tarihi itibaren Murat Aydın Chevrolet Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Chevrolet, Türkiye’de oluşturulan yeni organizasyonu ile Türkiye pazarında daha fazla büyümeyi ve pazardaki yerini  kuvvetlendirmeyi hedefliyor.
 
Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Murat Aydın konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “General Motors’un Avrupa organizasyonunu yeniden yapılandırma stratejisinin bir devamı olarak Türkiye’deki yeni Chevrolet organizasyonumuzu açıkladık. Yeni organizasyon yapımız ile marka odaklı çalışma ortamına sahip olduk. Chevrolet Türkiye doğrudan Chevrolet Avrupa organizasyonuna bağlı olarak çalışmalarına devam edecek.

2009 yılında Chevrolet toplam pazar payı olarak %81 büyüme gösterdi ve Türkiye çapındaki satış ve hizmet noktasını 50 adete yükseltti. Son derece rekabetçi olan ve yaklaşık 45 markanın yarıştığı Türkiye pazarında 2009 yılında en fazla büyüme oranına sahip markalardan birisi olmak bizim için gurur verici.

Halihazırda geniş bir model yelpazesine sahip olan Chevrolet markası, SUV segmentindeki lider modeli Captiva, C-Sedan segmentindeki iddialı yeni modeli Cruze’un yanısıra önümüzdeki iki yıl içinde yedi adet yeni modeli Türkiye pazarına sunacak. Bu model atağımız ile ülkemizdeki otomobil alıcılarını daha fazla heyecanlandırmayı ve pazarda daha iddialı konuma gelmeyi hedefliyoruz. Yeni organizasyon yapımız sayesinde hem müşterilerimize hem bayilerimize daha hızlı, daha yüksek standartta ve daha kaliteli hizmet sunacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir