Haziran 23, 2008

Çinli Great Wall 2009'da Türkiye'de

Bayraktar Grubu, Çin’li otomobil ve pikup üreticisi Great Wall Motor Company ile 12 Haziran 2008’de distribütörlük anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşmayla birlikte Great Wall markalı araçlar 2009 yılı içerisinde Türkiye pazarına sunulacak.

Bayraktar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, Great Wall araçlarının ithali için gerekli izinleri almak üzere Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na başvuru çalışmalarına başladıklarını belirtti ve konuyla ilgili olarak sözlerine şöyle devam etti: “Çin’in önemli markalarından biri olan Great Wall’un pek çok ülkede distribütörlükleri bulunuyor. Biz de Bayraktar Grubu olarak Great Wall’u Türkiye pazarına getirme başarısını göstermiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de büyüme hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz”
 
Çin’in ilk özel sektör otomotiv firması olan ve hisseleri Hong Kong Borsası’nda işlem gören Great Wall, Çin’in önemli üreticilerinden biri olarak ifade ediliyor. Firma, ülkenin otomotiv ihracatında ikinci sırada yer alıyor. 2007 yılında 450 milyon dolar gelir sağlayan Great Wall Motor Company 121 ülkeye ihracat yapıyor. Great Wall, 2008 yılında 80 bin araç ihraç etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir