Eylül 3, 2009

Coscon Çin'in ilk GPS destekli takip sistemini başlatt

Çinli lojistik şirketi Coscon, Savi Networks’ün GPS destekli sensörlerini kullanmaya başladı. Coston, yeni sistemle Çin’in ilk GPS destekli takip sistemini başlattığını açıkladı.

Sensör cihazı kargoların güvenlik durumunun yanı sıra konteynerin içindeki sıcaklık ve nem oranı gibi, ürünün raf ömrünü etkileyen hayati bilgiler veriyor. Ayrıca GPS ağları ile sağlanan algılama özelliği ile kargo çalındığında veya zarar gördüğünde anında alarm verebiliyor. Bu web tabanlı uygulama, nakliyenin o anki rotasının ve bulunduğu noktanın, otomatik haritalama yolu ile izlenmesini ve nakliye sürecinin gerçek zamanlı olarak en iyi şekilde yönetilmesini sağlıyor. Böylece nakliyenin yerine ilişkin gerçek zamanlı veri ve konteynerin güvenliği ile yükü hakkındaki bilgiler, Coscon'un müşterilerine web tabanı üzerinden sunulabiliyor. Müşteriler, onların tedarikçileri ve iş ortakları, Çin’de ve genişletilmiş tedarik zinciri kapsamında, nakliye sürecinin durumunu her zaman ve her yerde izleme ve denetleme imkanı bulabiliyor.

Coscon  Lojistik Genel Müdürü Lin Hongbing konuyla ilgili olarak, Savi Networks’ün GPS ağları sayesinde müşterilerine gelişmiş tedarik zinciri olanağı sağlayarak liderlik pozisyonlarını korumayı ve maliyetleri önemli oranda azaltmayı hedeflediklerini söyledi.

Savi Networks’ün Kıdemli Başkan Yardımcısı CK Lim de, Çin’in birçok çokuluslu müşterileri için ana lojistik merkezi olduğunu dikkat çekerek, “Coscon’la işbirliğimiz, Çin pazarında okyanus konteynırlari için en büyük ticari GPS takip ağlarından birinin oluşmasını sağladı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir