Ekim 9, 2008

Daihatsu'dan İstanbul'a büyük tesis

Daihatsu Türkiye Motorlu Araçlar, yatırım hamlelerinin son halkası olan yeni hizmet üssünü İstanbul Çekmeköy'de açtı. Daihatsu için önemli bir adım olan ve 600 araç kapasiteli açık stok alanı bulunan tesisin açılışını ise Daihatsu Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Bozkurt gerçekleştirdi. Bozkurt açılış törenindeki konuşmasında 8000 metrekaresi kapalı, 26000 metrekarelik tesisin hem müşterilere hem de bayilere büyük avantajlar sağlayacağını belirtti.

44 personelin görev yapacağı yönetim, satış ve servis bölümlerinin yanı sıra yedek parça ve aksesuvar ana deposu ve bayi eğitim merkezini de içinde barındıran Daihatsu tesisinde 750 metrekarelik showroom bulunuyor. Showroomda kafeterya, çocuk parkı gibi alanlar müşterilerin rahat etmesi için dizayn edilmiş.

Tesiste günlük 80 araç kapasitesi bulunan 1000 metrekarelik servis bölümü bulunuyor. Bu bölümde fren, amortisör, yanal kayma gibi ön kontroller de yapılabiliyor. Elektronik hasar tespit cihazlarıyla donatılan kaporta bölümünde tüm araçların gerekli ölçümleri gerek tamir öncesinde ve gerek sonrasında ölçümlenerek tamir ediliyor. Tesiste tamamen su bazlı boyalar kullanılıyor.

Barkod sistemi ile kontrol edilen 1700 metrekarelik modern yedek parça ana deposu, Daihatsu bayilerine günlük sipariş ve günlük sevkiyat sistemiyle hizmet veriyor. Ayrıca Daihatsu'nun  tesisinde 12 kişilik  teorik ve pratik sınıflarda Daihatsu D-step eğitim programı, tüm bayi personeline belirli bir takvim içerisinde veriliyor. Tesisin 5000 metrekarelik bir alanı da yeşil alanla çevrili olup, müşterilere doğayla uyumlu bir görüntü sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir