Aralık 16, 2009

Dassault Systèmes'den Türkiye PLM Forumu

3D yazılımları ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerini dünya ülkelerine sunan Dassault Systèmes, 15 Aralık 2009'da ‘’Yeni zamanlar için sürdürülebilir inovasyon’’ teması altında, ilk DS Türkiye PLM Forum’unu gerçekleştirdi.
 
Forumda farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin 3D ve PLM çözümlerinden en üst seviyede nasıl yararlanabilecekleri aktarıldı bu konudaki inovatif çözümler katılımcılarla paylaşıldı. Şirketlerin başarı hikayeleri anlatılarak  Dassault Systemes ‘in PLM çözümleri hakkında bilgi verildi.

Dassault Systèmes Türkiye Satış Müdürü Burak Süsoy,  büyük ölçekli bir PLM günü tertip etmelerinin önemini vurguladığı açılış konuşmasında: “Sizleri bu ilk DS Türkiye PLM Forum’unda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Süsoy: “Açılışını yakın bir zamanda gerçekleştirdiğimiz DS Türkiye ofisiyle artık müşterilerimize ve iş ortaklarımıza daha da yakınız. Ürünlerimiz 20 yıldır Türkiye pazarında çeşitli sektörlerde yoğun şekilde kullanılıyor ve artık kendi ofisimizin de açılmasıyla birlikte müşterilerimize bayiilerimiz kanalıyla daha güçlü destekler sağlayabileceğiz. Mevcut ekonomik ortamının zorluklarına rağmen, Türkiye ofisimizle daha güçlü ve başarılı olacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etkinlikte sürdürülebilir inovasyon üzerine bir sunum gerçekleştiren Dassault Systèmes EMEA bölgesi PLM Value Selling Başkan Yardımcısı Laurent Couillard, şirketlerin daha azla daha çok iş tamamlamaya çalışmalarıyla “sürdürebilir inovasyon” kavramının ön plana çıktığını ve şirketler için gerçek bir farklılaşma olanağı sağladığını ifade etti. Couillard: “Günümüzün hızla değişen global ortamında, teknolojik olarak eksiksiz olmak yeterli değil, önemli olan diğerlerinin önüne geçebilmek. Gelişmiş 3 boyutlu gerçekçi deneyim yazılımları ve lider PLM çözümleriyle DS, hem bir inovasyon sağlayıcısı hem de pazar lideri olarak Türkiye’ye olan bağlılığını daha da güçlendirmeye devam ediyor. Türkiye Dassault Systèmes için çok stratejik bir ülke ve DS’in teknolojisi otomotiv, havacılık, gemi yapımı, tüketici ürünleri gibi pazarlardan tekstil, ileri teknoloji ve enerji gibi sektörlere kadar birçok alanda kullanılıyor. Türkiye pazarında büyümeye devam edeceğiz ve Türk şirketlerinin daha rekabetçi ve başarılı olmalarını sağlamak için çözümlerimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Etkinlikte “İnovasyon ve Türkiye Endüstrisinde Yeni Zamanlar” başlığında bir sunum gerçekleştiren Yonca Onuk VJ kurucusu Ekber Onuk, DS çözümlerini kullanarak ilk Türk tasarımı otomobili olan Sazan’ı nasıl geliştirdiğini de katılımcılarla paylaştı. IBM PLM CEEMEA Teknoloji Lideri Robert Lorentz ve Dassault Systèmes BT Grubu Güney Avrupa Satış Müdürü Marc Girard ile birlikte sahneye çıkıp yeni IBM-DS Global İşbirliğini anlattı ve Dassault Systèmes’in IBM’in PLM departmanını satın alması konusu hakkında bilgiler paylaştılar. Sabah seansının son sunumunda ise DS GIT Bölgesi Teknik Müdürü Alper Soysal ve DS ‘in ileri gelen uzmanlarından Bertrand Gouret şirketin yeni vizyonunu gösteren ‘’Versiyon 6’’ hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir