Mayıs 29, 2008

Doblo serisinin son yıldızı “CARIOCA”

2006 yılının ticari aracı seçilen Fiat Doblo, özel olarak hazırlanan ve sınırlı sayıda üretilecek olan Carioca versiyonuyla tüketicilerin beğenisine sunuldu. Yaklaşık 10 bin kişiye ulaşılması hedeflenen ve Türkiye’nin 29 büyük ilini kapsayan yol şov etkinliğinde Fiat Ticari Araçlar ürün gamındaki modellerle birlikte tanıtılan Fiat Doblo Carioca, 29 bin 950 YTL’den başlayan  fiyata sahip. Aracın tanıtımı için Türkiyenin 29 ilini kapsayan bir etkinlik düzenleyen Fiat, bu etkinliğin Mardin-Midyat-Hasankeyf ve Diyarbakır bölümünde basın mensuplarına yeni aracı deneme olanağı sağladı.

Pazarlama Müdürü Özgür Süslü,  etkinlik başlangıcında yaptığı konuşmada Fiat araçlarının 29 ili gezdiğini ve araçların test edildiğini belirtirken araçlarda çeşitli yenilikler olduğunu söyledi.

Sadece çöl grisi renginde sunulan araç, açık gövde rengiyle dışarıdan içerisindeki ferah iç mekan hakkında bilgi veriyor. Diğer Fiat Doblo modellerinden farklı olarak Carioca’da bu gövde rengini aracın tamponlarında, yan aynalarında ve kapı kollarında görmek mümkün. Son derece çekici gövde rengi, iç kapı kolları ve havalandırma kanallarının çerçevelerinde de bulunuyor. Araçtaki görsel bütünlük, bu model için özel olarak hazırlanan Carioca özel kumaşı kaplı koltuk döşemeleriyle sağlanıyor.

Zengin standart donanım
Fiat Doblo Carioca, radyo-CD, uzaktan kumandalı merkezi kilit, elektrikli ön camlar, yolcu tarafında sürgülü kapı, yukarı açılır arka kapı ve sürücü havayastığı gibi donanımlara sahip. Ayrıca bunlara ilave olarak özel koltuk kumaşları, elektrikli ve buğu çözücülü yan aynalar, klima, gövde rengi iç aksesuarlar, tamponlar, kapı kolları ve aynalar da aracın standart donanımında bulunuyor. Fiat Doblo Carioca’nın opsiyonel donanımları arasında ikinci sürgülü kapı, ABS+EBD ve yolcu havayastığını kapsayan güvenlik paketi ve yan havayastıkları, yer alıyor.

Ekonomik ve güçlü motorlar
Fiat Doblo ailesindeki diğer modellerde olduğu gibi, Carioca’da da kullanım maliyeti düşük, az yakıt tüketen ve güçlü 1.3 ve 1.9 Multijet motorlar görev yapıyor. 75 HP’lik 1.3 Multijet motor 190 Nm’lik maksimum torka ulaşabiliyorken şehir dışı kullanımda yakıt tüketimi sadece 4.7 lt/100 km. 105 HP’lik 1.9 Multijet motorsa 200 Nm’lik maksimum torka erişebiliyor. Fiat Doblo Carioca da ekonomik motorlarıyla hem iş hem de ailenin en iyi dostu olacak.

Fiat Doblo Carioca’nın tavsiye edilen anahtar teslimi fiyatı 1.3 Multijet motor için 29 bin 950 YTL iken; 1.9 Multijet’e 32 bin 150 YTL’ye sahip olunabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir