Mart 21, 2008

Doğuş ta Krone ve Scania teslimat şöleni

Uluslararası nakliye alanında faaliyet gösteren Mega Trans, 14 Mart 2008’de Doğuş Otomotiv Gebze servisinde düzenlenen törenle 10 adet  Scania R420 LA 4×2 MEB ve 10 adet Krone Mega Liner 2 treyleri filosuna ekledi. Aynı gün Demir Polat Tarım Ürünleri’ne de 2 adet Scania R420 teslimatı yapıldı. Gerçekleştrilen törenlere; Mega Trans’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özbey, Genel Koordinatörü Sıdkı Özbay, Polat Tarım Ürünleri’’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Demirpolat, Doğuş Otomotiv Scania ve Krone Genel Müdürü Tolga Senyücel’in yanısıra firma yetkilileri de katıldılar.

Ahmet Özbey, törende yaptığı konuşmada 1967 yılından bu yana nakliye sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirterek  güçlü yapısı,  dayanıklılığı ve ekonomik olması gibi nedenlerden dolayı Scania’yı tercih ettiklerini söyledi. Özbey, Tamamı Scania çekicilerden oluşan filosuna, ilk kez Krone treylerleri kattıkları bilgisini de verdi. Krone’yi tercih etmelerinin nedenlerini ise “10 yıl paslanmazlık garantisi, uzun dönem maliyet avantajı, yüksek ikinci el değeri, Doğuş Otomotiv gibi güçlü bir distribütör ile beraber yapılan fabrika yatırımının olması ” şeklinde açıkladı.  Yeni araçlarla birlikte firmanın filosunda toplam 80 araç bulunuyor. Firma 2008 sonuna kadar 20 araç yatırımı daha yapmayı hedefliyor. Megatrans Genel Kooedinatörü Sıdkı Özbay, 2008’de başlayan ekonomik durgunluğun ihracat çalışmalarına yansıması sonucunda, yapılacak yatırımların da yavaşladığını, bu yüzden ek olarak gerçekleştirecekleri 20 araç alımının  ise ertelendiğini; fakat  bu yatırımlarının sene sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

2 adet Scania R420’ü teslim alan Polat Tarım Ürünleri’’nin firma sahiplerinden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Demirpolat ise 1976 yılında Scania 111 ile iş hayatına başladıklarını belirterek, Scania araçlarını çok iyi tanıdıklarını ve yaygın servis ağının olması sebebiyle de Scania markasını tercih ettiklerini söyledi.  Konya Ağır Vasıta tarafından araçları aldıklarını belirten Demirpolat,  2008’de 30’ün üzerinde araç satın alarak yatırımlarına devam etmeyi planladıklarını açıkladı.

Scania R420 LA 4×2 MEB düşük şasi ve Euro 4 motora sahip.  Krone Mega Liner 2 treyler ise yükleme hacminin gwbnişliğiyle dikkat çekiyor. 3 metre iç yüksekliğe sahip Krone Mega Liner 2, 3 tarafı ayrı ayrı açılabilen perdeli sistemi ve kaldırılabilir çatılı yapısı sayesinde kullanıcısına kolaylık sağlamayı hedefliyor. Krone Mega Liner 2 ayrıca 16,5 ton yüke dayanıklı çelik konstrüksiyon sağlam ön duvarı ve 10 yıl paslanmazlık garantisine de sahip.

Mega Trans, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Rusya, Ukrayna, Moldova, Sırbistan, Hırvatistan, Romanya, Almanya, Belçika, Danimarka, Fransa gibi birçok Avrupa ülkesine taşımacılık yapıyor. Oldukça genç bir filoya sahip olan Mega Trans, Eutel Tracks uydu kontrol sistemi ile müşterilerinin kargolarının anlık durumunu takip etmelerini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir