Aralık 1, 2006

Dota & Atlas Lojistik yoluna Euro 5 Premium'larla devam ediyor

Avrupa ile Türkiye arasında başta otomotiv ürünleri olmak üzere çeşitli endüstriyel malzemeler taşıyan Dota & Atlas Lojistik bu yılki araç yenileme programı çerçevesinde filosunu Euro 5 normunda 5 adet Renault Premium ile genişletti.

Düzenlenen törenle yeni çekicilerini teslim alan Dota & Atlas Lojistik Genel Müdürü Cemal Özkan, “Dota & Atlas Lojistik olarak 2005 yılından beri Avustralya kökenli CHEP firmasının Türkiye’deki lojistik faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Gebze’de 2007 yılında yeni bir lojistik merkezi oluşturacağız.  Trakya ve İstanbul’a yönelik olaraksa Çatalca’da bir hizmet ve  yönetim merkezimiz bulunuyor. Şirketimiz kendi araçları ile birlikte çok sayıda uluslararası taşımacı firmaya düzenli olarak yük sağlıyor. Mevcut 20 aracımız ise müşterilerin özel taşımalarını gerçekleştiriyor. Kendi filomuzu giderek geliştereceğiz. Şimdi Premium Euro5’lerle filomuzu güçlendirdik. Ancak bununla yetinmeyerek 2007 yılında 25 araç daha filomuza katacağız.
Firmamız özellikle otomotiv sektörüne çok özel taşımalar yapıyor. Özellikle üretim bandını destekleyecek ve doğrudan banda girecek ambalajlarla başta Ford ve Opel gibi markalar olmak üzere  çeşitli üreticilere hizmet veriyoruz. Ayrıca firmamız çevre koruma ve taşıma güvenliğini birinci derecede önemli kavramlar olarak ele alıyor. Bu nedenle gerek temel yatırımlarımızda, gerek sarf malzemelerinde en kaliteli ve çevreci ürünleri kullanıyoruz. Bu da bize kalite ve kesintisiz taşıma yapma olanağı sunuyor.  Premium’ları Euro5 olarak tercih etmemizin nedeni de bu yaklaşım. Bu da bizim kaliteye ve geleceğe yönelik karar verdiğimizin bir göstergesini oluşturuyor. Buna karşılık özellikle 2007 itibariyle Euru 4 ve Euro 5 araçlar için gerekli olan AdBlue dağıtımının yaygınlaşmasını bekliyoruz” dedi.

Dota & Atlas Lojistik’in filosuna katılan 450 Bg gücündeki, hava süspansiyonlu 4×2 çekiciler, özellikle kombine taşımacılığa uygun olmaları, Ro-Ro ve Ro-La iniş-binişlerinde grand volume olmalarına rağmen hiçbir sorun çıkarmamaları gibi özellikleri ile dikkat çekiyorlar. Euro 5 Premium’lar ayrıca Avrupa’da otoban geçişleri esnasında kilometre başına daha düşük geçiş ücreti ödüyorlar. Bu da uzun dönemli olarak işletme maliyetlerini düşürüyor. Ayrıca, geçiş belgesi dağıtımında da taşımacılara avantaj sağlıyorlar.

Dota & Atlas Lojistik’in filosuna katılan Yeni Premium’lar 450 Bg gücünde, hava süspansiyonlu 4×2 çekicilerden oluştu. Çekiciler özellikle kombine taşımacılığa uygun olmaları, Ro-Ro ve Ro-La iniş-binişlerinde grand volume olmalarına rağmen hiçbir sorun çıkarmamaları gibi özellikleri ile dikkat çekiyorlar. Euro 5 Premium’lar ayrıca Avrupa’da otoban geçişleri esnasında kilometre başına daha düşük geçiş ücreti ödüyorlar. Bu da uzun dönemli olarak işletme maliyetlerini düşürüyor. Ayrıca, geçiş belgesi dağıtımında da taşımacılara avantaj sağlıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir