Temmuz 2, 2007

Ducato Minibüs satışa sunuldu

Yeni Fiat Ducato’nun en son versiyonu Ducato Minibüs, Kapadokya’da düzenlenen basın tanıtımıyla birlikte Türkiye pazarında satışa sunuldu. Tüm Yeni Ducato’larda uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, elektrikli ön camlar, elektrik kumandalı ve rezistanslı dış dikiz aynaları, yol bilgisayarı, direksiyondan kumandalı radyo, CD-MP3 çalar, derinliği ayarlanabilir hidrolik direksiyon, yükseklik, bel ayarlı ve kolçaklı sürücü koltuğu gibi daha birçok ekipman standart olarak yer alıyor. Manuel klima  da isteğe bağlı olarak seçilebiliyor. Sürücü kabininde yeni gösterge paneli, ergonomik unsular dikkate alınarak tasarlanmış.

Fiat Style Center tarafından tasarlanan Yeni Ducato, her türlü ihtiyaca cevap verebilen birçok farklı hacim seçenekleriyle birlikte, 14+1 koltuk donanımına ek olarak 17+1 ve 21+1 koltuk donanımlarına da sahip. 2.3 Multijet 120 Bg ve 3.0 Multijet Power 157 Bg motor çeşitleri ile kullanıcıların, performans ve düşük yakıt tüketimi taleplerine farklı alternatifler sunuyor. 3.0 Multijet Power 157 Bg motoru, 400 Nm torku ile yüksek çekiş gücüne sahip.

Elektrikli ve güvenli yan kayar kapı ve eş zamanlı çalışan yolcu basamağı ile araç iniş binişlerinde rahatlık hedefleniyor. Turizm modellerinde standart olarak sunulan türbin kanallı tavan ve tavan tipi klima diğer versiyonlarda opsiyonel olarak sunuluyor. Ön ikili koltuk altındaki ilave ısıtıcı ise birçok versiyonda standart olarak sunuluyor. Yolcu bölümü konforlu ve gürültüsüz bir mobil ofis olarak tasarlandı.

Yeni Ducato mevcut Ducato’ya göre dahi yüzde 22 daha düşük yakıt tüketimi vaadiyle piyasaya çıkıyor. Üç ayrı parçadan oluşan tampon tasarımı sayesinde kaza durumunda onarım/değiştirme maliyetlerinin de azaltılmasına olanak sağlanıyor.
Güvenli sürüş Yeni Fiat Ducato’nun geliştirilmesi sürecinde tasarımcıların bağlı kaldığı bir konsept oldu. 4 tekerlekte disk fren, EBD’li ABS ve sürücü hava yastığı tüm modellerde standart olarak bulunuyor.
Yeni Ducato Minibüs 49.990 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir