Mart 9, 2012

“Dünyanın En Beğenilen Şirketi” UPS oldu

UPS, bir basın açıklaması yaparak, FORTUNE dergisi tarafından yıllık olarak gerçekleştirilen ankette kendi sektöründe “Dünyanın En Beğenilen Şirketi” seçildiğini duyurdu.

Açıklamada şu bilgiler yer aldı:

UPS, derginin 10 puan üzerinden değerlendirme yaptığı anketinde 7.42’lik bir sektör puanı aldı. Bu puan aynı zamanda havayolu, demiryolu, karayolu taşımacılığı ve lojistik şirketlerine yönelik çeşitli taşımacılıkla ilgili sektör segmentleri içerisinde bir şirketin bugüne kadar almış olduğu en yüksek puan oldu.  

Kendi sektöründe UPS, aralarında kurumsal varlıkların kullanımı, yönetim kalitesi, finansal sağlamlık ve uzun vadeli yatırımın da bulunduğu dokuz değerlendirme alanının dördünde ilk sırada yer aldı.

Dünyanın en iyi bilinen markalarından birisini yaratmış olan UPS, dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir.  Son yıllarda global ticareti arttırıcı rolüyle tanınan UPS, FORTUNE tarafından bugüne kadar gerçekleştirilmiş olan 31 “En Beğenilen Şirket” anketinin 27’sinde sektörünün ilk sırasında yer almıştır.

Amerika’nın en beğenilen şirketler listesini hazırlamak için  Hay Group Danışmanlık şirketi ile çalışan Fortune Dergisi, yapılan araştırmanın tüm sonuçlarını 5 Mart’ta çıkacak sayısında yayımladı.

UPS ayrıca dün gerçekleştirilen yıllık İklim Liderliği Ödülü’nün (Climate Leadership Award) sahibi oldu. Ödül, ABD Çevre Koruma Bakanlığı, İklim Değişikliği Yetkilileri Derneği (Association of Climate Change Officers), İklim ve Enerji Çözümleri Merkezi (Center for Climate and Energy Solutions) ve İklim Kayıt (The Climate Registry) tarafından sunuldu. UPS’in tedarik zinciri liderliğinden, “kendi operasyonları haricindeki salınımları aktif olarak ele alan” bir örgüt olarak söz edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir